Menu

Kiedy warto kupić nawilżacz powietrza do domu?

9 marca 2017 - Umeblowanie biura
Kiedy warto kupić nawilżacz powietrza do domu?

Jak bumerang, co zimy powraca temat przesuszonego powietrza w naszych mieszkaniach i wówczas słyszymy rady, by kupić nawilżacz powietrza do domu, co rozwiąże nasze problemy. Czy rzeczywiście tak jest i czy aby na pewno zima jest najlepszym terminem na zakup tego rodzaju sprzętu?nawilżacz powietrza do domu

Dlaczego zimą najbardziej dokucza nam suche powietrze?

Kiedy nadchodzą pierwsze mrozy, zamykamy okna i odkręcamy kaloryfery, by nasze mieszkania były oazą ciepła. Temperatura w domu się podnosi, jednak wraz z nią spada wilgotność powietrza. Właśnie dlatego zimą mamy największy problemy z suchym powietrzem, co szybko odczuwamy na własnej skórze. Pierwsze objawy, jakie odczujemy to m.in.:

Ponieważ te dolegliwości często łatwo pomylić ze zwykłym przemęczeniem lub powiązać je z zimową aurą, która nierzadko zmniejsza naszą produktywność, bywa, że nawet nie przychodzi nam do głowy, że takie samopoczucie może być związane z przesuszeniem powietrza w naszym domu. Tymczasem zadbanie o jego nawilżenie może rozwiązać nasze problemy zdrowotne i poprawić naszą wydajność i produktywność w czasie zimy i nie tylko.

zima

Czy nawilżacz powietrza jest potrzebny tylko zimą?

Nie bez przyczyny to właśnie zimą mówi się o konieczności zakupu nawilżacza powietrza do domu. Wówczas warunki do nadmiernego przesuszenia powietrza w pomieszczeniach są wręcz idealne. Podwyższana przez kaloryfery temperatura, sporadyczne wietrzenie oraz często też suche powietrze na zewnątrz, co ma związek z mrozami – wszystko to ma wpływ na spadek poziomu wilgotności powietrza dużo poniżej optymalnych wartości (wynoszą one 40-60%). Wbrew pozorom jednak nawilżacz powietrza warto mieć w domu przez cały rok. W niektórych rejonach występują stałe, niezależne od pory roku problemy z wilgotnością powietrza. Letnie okresy suszy z kolei skutecznie wysuszają powietrze tak jak zimą robią to kaloryfery. Dlatego też zdecydowanie warto mieć w swoim domu urządzenie nawilżające powietrze i korzystać z niego przez cały rok.

nawilżacz powietrza do sypialni

Jaki nawilżacz powietrza do domu wybrać?

Ponieważ w różnych okresach roku różny jest poziom wilgotności powietrza, samodzielnie nie jesteśmy w stanie określić, czy w danym momencie powinniśmy uruchomić nawilżacz, czy jest to niekonieczne. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup takiego urządzenia do domu, które samo wstrzymuje bądź zaczyna pracę, w zależności od poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Nawilżacz powietrza do domu z wbudowanym higrometrem to optymalne rozwiązanie, zapewniające pełną efektywność, a nam – wygodę i pewność wysokiej jakości powietrza w mieszkaniu.

Przykładowe urządzenia:

http://www.oleole.pl/nawilzacze/raven-en003.bhtml

http://sklep.nawilzacze-venta.pl/urzadzenia/10-venta-lw-25-biala.html

http://www.philips.pl/c-p/HU4803_01/nawilzacz-powietrza