Menu

Wybór drzwi wewnętrznych

4 maja 2020 - Umeblowanie biura, Wyposażenie wnętrz
Wybór drzwi wewnętrznych

Wybór drzwi wewnętrznych do mieszkania lub domu jest niezwykle ważnym elementem. Ich wybór powinien nastąpić wystarczająco wcześnie, ponieważ należy zarówno do części budowlanej, jak i wystroju wnętrz.

Obecnie na rynku można znaleźć ogromny wybór różnego rodzaju zarówno drzwi i klamek. Poza gotowymi rozwiązaniami nadal bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się drzwi na wymiar tworzone na zamówienie klienta. W poniższym artykule postanowiliśmy przedstawić kilka kwestii, dzięki którym znacznie łatwiej wybrać odpowiednie drzwi wewnętrzne do mieszkania.

drzwi wewnętrzne na wymiarRodzaj drzwi

Po pierwsze skup się na czynnikach użytkowych. Zastanów się jaki rodzaj drzwi będzie najbardziej optymalny do Twoich pomieszczeń – jednoskrzydłowe, dwuskrzydłowe, przesuwne, ukryte etc. Ponadto w przypadku, gdy wiesz, że wymiar otworów drzwiowych nie jest typowy, to najlepszym rozwiązaniem w Twoim przypadku będzie zakup specjalnych drzwi na wymiar.

Dopiero, gdy już będziesz wiedział/wiedziała, jakie drzwi będą najbardziej odpowiednie dla Twojego wnętrza, to zacznij zastanawiać się nad innymi czynnikami.

Materiał

Najbardziej popularne są oczywiście drzwi wewnętrzne drewniane, ale coraz więcej osób decyduje się także na drzwi szklane. Oczywiście drewno drewnu nierówne, więc gdy już zdecydujesz się na drewniane drzwi wewnętrzne, to będziesz się jeszcze musiał zastanowić, jaki rodzaj drewna będzie Ci najbardziej odpowiadał oraz czy mają być lakierowane czy fornirowane (oklejone specjalną okleiną).

Kolor i detale

Ten punkt należy traktować subiektywnie. Niemniej jednak wybierając kolor drzwi warto mieć na uwadze planowany wystrój wnętrza, tak aby drzwi, na które się zdecydujemy były dopasowane do reszty pomieszczenia. Detale w postaci okuć oraz klamek w przypadku zakupionych w sklepie drzwi są kwestią równie istotną. Od wyboru klamek niejako będzie zależała ogólna prezencja drzwi. Estetyki z pewnością dodadzą wybrane modne klamki do drzwi – tutaj jest w czym wybierać. Klamki do drzwi dostępne sa nie tylko ze względu na kolo ale także kształt i rodzaj materiału. Jeśli szukamy modnych klamek do drzwi wewnętrznych dobrym wyborem okazują się być czarne klamki do drzwi bądź te w odcieniach mosiądzu i srebra. Więcej o detalach w jakie warto wyposażyć drzwi znajdziesz na stronie https://handles.pl  – na stronie  bogaty wybór klamek i okuć do drzwi zewnętrznych i wewnętrznych.