Menu

Wybieramy fotele z technorattanu do ogrodu i na taras!

8 października 2021 - Otoczenie domu
Wybieramy fotele z technorattanu do ogrodu i na taras!

Technorattan to bardzo wytrzymały i wygodny w użytkowaniu materiał. Wykorzystywany jest przede wszystkim do produkcji mebli ogrodowych takich jak narożniki, ogrodowe fotele, czy też fotele ogrodowe z podnóżkiem. Dowiedz się jakie fotele z technorattanu mają zalety oraz jakie wybrać do ogrodu i na taras!

Fotele z technorattanu – zalety materiału

Technorattan to następca rattanu, który charakteryzuje się jeszcze lepszymi, od niego, parametrami wytrzymałościowymi. Fotele z technorattanu cechuje bardzo trwała budowa, która jest zasługą elastyczności oferowanej przez materiał, z którego są wykonane. To również elastyczność rattanu PE sprawia, że fotele technorattanowe są bardzo wygodne w użytkowaniu i nie ulegają odkształacaniu. Do innych cech, które fotele z technorattanu zawdzięczają temu materiałowi należą: łatwość utrzymania w czystości, brak konieczności przeprowadzania zabiegów konserwujących a także odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ogrodowe fotele technorattanowe nie tylko nie blakną pod wpływem silnych promieni UV ale również nie straszna jest im wilgoć – dzięki przewiewnej konstrukcji z łatwością wysychają.

Ogrodowe fotele technorattanowe

Technorattan, jako materiał syntetyczny, dostępny jest w wielu wariantach co sprawia, że ogrodowe fotele technorattanowe przybierać mogą naprawdę różne kształty i formy. To z kolei umożliwia wykorzystanie ich w przestrzeniach urządzonych w różnych stylach i o różnej powierzchni. Wykonane z technorattanu płaskiego ogrodowe fotele to przeważnie minimalistyczne, proste formy, które doskonale wkomponują się w aranżacje nowoczesnych tarasów i ogrodów. Fotele z technorattanu mogą zostać wykonane również z technorattanu półokrągłego – wtedy ich oparcia oraz podłokietniki nierzadko są zaokrąglone co czyni je wręcz idealnymi do rustykalnych i tradycyjnie urządzonych przestrzeni.

Fotele ogrodowe z podnóżkiem

Ogrodowe fotele powinna charakteryzować przede wszystkim wygoda użytkowania. Fotele ogrodowe z podnóżkiem zasługują w tym przypadku na szczególną uwagę, gdyż pozwalają one nie tylko na zajęcie pozycji siedzącej ale również półleżącej co odciąża nogi i zdecydowanie uprzyjemnia wypoczynek. Niestety fotele ogrodowe z podnóżkiem wymagają nieco większych przestrzeni co jest bezpośrednio związane z ich większymi, niż w przypadku standardowych foteli, wymiarami. Fotele ogrodowe z podnóżkiem mają jeszcze jeden atut – podnóżki mogą pełnić funkcję dodatkowych miejsc siedzących co umożliwia podjęcie większej liczby gości w razie, gdyby zaszła taka potrzeba.

Fotele technorattanowe w ofercie Bel Giardino!

Zastanawiasz się gdzie kupić fotele technorattanowe? Ich szeroki asortyment znajdziesz w ofercie polskiego dystrybutora włoskich mebli klasy premium, czyli Bel Giardino. Nowoczesne, minimalistyczne formy uzupełniają rustykalne i klasyczne motywy – w Bel Giardino znajdziesz dokładnie to, czego szukasz! Sprawdź ofertę Bel Giardino na stronie https://www.belgiardino.pl/37-fotele-ogrodowe i jeszcze dziś wybierz wymarzone fotele technorattanowe do ogrodu lub na taras.