Menu

Wanna wolnostojąca nie tylko do pokoju kąpielowego

1 lipca 2019 - Wyposażenie wnętrz
Wanna wolnostojąca nie tylko do pokoju kąpielowego

Wiele osób chciałoby w swojej łaziance umieścić wannę wolnostojącą, jednak obawia się tego, że nie dysponuje dostatecznie dużą przestrzenią. Niewielkie łazienki to domena zwłaszcza łazienek w mieszkaniach. Nie zawsze jednak trzeba rezygnować z wanny wolnostojącej w łazience małych gabarytów.

Wanna wolnostojąca – charakterystyka

Wanny wolnostojące charakteryzują się tym, że nie muszą być umieszczone pod ściana bowiem ze wszystkich stron są zabudowane. Wanny wolnostojące najczęściej spotyka się dziś z akrylu, z którego powstają również warianty do zabudowy. Dawniej zdecydowanie częściej spotykanym materiałem wykorzystywanym do tworzenia wanien było żeliwo, później zastąpione stalą. Z takiego materiału możemy kupić wanny na klasycznych nóżkach również tych bardzo ozdobnych, idealnych do stylizowanych łazienek odwołujących się do retro designu.

Typy wanien wolnostojących

W sklepach znajdziemy wiele rożnych rodzajów wanien wolnostojących. Występują one w różnych kształtach, są tworzone z różnych materiałów. Najczęściej można spotkać się z podziałem na te na nóżkach oraz bez. Wanny na nóżkach sprawdzają się w przypadku stylizowanych łazienkach, retro, vintage, rustykalnych, wiktoriańskich i podobnych stylów. Wanny wolnostojące mają montowane ozdobne syfony, gdyż są one widoczne. W przypadku takiego rozwiązania nie do zabudowy warto wykorzystać dla podbicia efektu luksusowego wnętrza baterie wannowe wolnostojące.

Wanny na nóżkach są wykonywane z twardych materiałów jak żeliwo czy stal, więc automatycznie są droższe. Niektórzy decydują się na poszukiwanie używanej wanny żeliwnej lub stalowej, a następnie na renowację, jednak i ta nie należy do najtańszych.

Wanna wolnostojąca do małej łazienki

Do niewielkiej łazienki również można zdecydować się na wariant wanny nie do zabudowy. Szukając niewielkiej wanny zwracajmy uwagę na jej wymiary na dnie oraz w najszerszym miejscu. Istotny jest również rodzaj odpływu. Wbrew pozorom wanny na nóżkach mają łatwiejszy dostęp do odpływu, o ile jest on zamontowany z boku.

Jeżeli szukacie wanien wolnostojacych sprawdźcie na stronie http://www.wodnetrendy.pl/123-wanny-wolnostojace