Menu

Stół ogrodowy – okrągły czy prostokątny?

28 stycznia 2021 - Umeblowanie biura
Stół ogrodowy – okrągły czy prostokątny?

Jeśli poszukujemy mebli ogrodowych to jednym z pierwszych elementów, w które powinniśmy zainwestować jest stół. Niezależnie od tego czy postawimy na nowoczesność czy też rustykalne klimaty – stół z krzesłami do ogrodu z pewnością świetnie się sprawdzi. W tym artykule wskażemy na jakie stoły warto postawić i kiedy wybrać okrągły, a kiedy prostokątny stół. 

Stoły technorattan

Technorattan to sztuczny materiał, który składa się z włókien polietylenowych. Dzięki temu jest bardzo trwały i odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także negatywne warunki atmosferyczne. Deszcz, wysoka temperatura i mróz – meble ogrodowe muszą sobie poradzić z tego typu działaniem, dlatego dobrze postawić na sprawdzone produkty. Takie właśnie są stoły z technorattanu – pokryte odporną na uszkodzenia taflą szkła. Technorattan to materiał, który doskonale pasuje zarówno do eleganckich jak i rustykalnych aranżacji. 

Okrągłe stoły technorattanowe

Jeśli już wybraliśmy materiał, z którego chcemy aby był wykonany nasz stół do ogrodu, czas zastanowić się czy postawimy na stół okrągły czy prostokątny. Stoły okrągłe doskonale sprawdzają się w rustykalnych ogrodach. Świetnie będą wyglądać wykonane z technorattanu półokrągłego, który jest doskonałym odpowiednikiem naturalnego rattanu. Okrągłe stoły technorattanowe idealnie komponują się z fotelami ozdobnymi poduszkami. Zjedzenie śniadania w letni poranek przy tego typu stole to doskonałe pomysł na rozpoczęcie dnia. 

Prostokątne stoły ogrodowe

Prostokątne stoły ogrodowe doskonale sprawdzają się jeśli planujemy urządzać w naszym ogrodzie różnego rodzaju przyjęcia i kolacje. Stół prostokątny zajmuje więcej miejsca, a możemy przy nim ustawić nawet osiem krzeseł. Jest to więc świetne rozwiązanie jeśli dysponujemy większym tarasem lub ogrodem. Stoły prostokątne mogą być wykonane również z aluminium, który jest również bardzo popularnym rozwiązaniem. Aluminiowe stoły doskonale są lekkie, łatwe do utrzymania w czystości a dodatkowo świetnie się prezentują. W sklepie Bel Giardino można wybrać wysokiej jakości stoły ogrodowe wykonane z technorattanu i aluminium: https://www.belgiardino.pl/12-stoly-ogrodowe