Menu

Rozkładana sofa do spania jako najlepsza opcja do salonu?

11 marca 2022 - Salon
Rozkładana sofa do spania jako najlepsza opcja do salonu?

Rozważasz zakup rozkładanej sofy, ale zastanawiasz się, czy zwykła stara sofa nie byłaby lepszym wyborem? Jeśli potrzebujesz argumentów to wymyśliliśmy najlepsze powody, abyś kupił właśnie rozkładaną sofę do salonu.

Większość powodów, dla których rozkładana sofa jest lepsza niż tradycyjna wersalka, ma związek ze stylem życia, ale jest też kilka rzeczy dotyczących nowoczesnych rozkładanych sof, o których możesz nie wiedzieć, a które mogą po prostu przechylić Cię na ich korzyść.

Wygoda i komfort rozkładanej sofy

Do zakupu sofy podejdź tak, jak do wyboru tradycyjnej sofy, sprawdzając jej stelaż i wypełnienia zarówno pod kątem jakości wykonania, jak i dopasowania do osobistych preferencji. Wypełnienie sofy zawiera piankę (dla twardszego, elegancko wyglądającego siedziska); włókno (dla miękkiego wsparcia); lub pulchne pióra (dla miękkiej sofy). Rozkładane sofy wydają się być twardsze niż sofy, więc wybranie jednej z kombinacji bardziej miękkich rodzajów poduszek – na przykład poduszek z włókien i poduszek oparcia z pierza – zapewni najlepszą równowagę.

Różne kształty i rozmiary sof oraz narożników

Rozkładane sofy to nie tylko opcje wąskie czy dwuosobowe. Obecnie dostępne są modele dwuosobowe, trzyosobowe i w kształcie litery L, z których wszystkie można łatwo przekształcić w powierzchnię do spania, aby pasowały do ​​Twojej przestrzeni i liczby gości.

Pod względem funkcjonalnym jest również duży wybór, od wysuwanych powierzchni do spania po rozkładane sofy z oparciami, które składają się do tyłu, aby zapewnić natychmiastowe podwójne łóżko. Wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Estetyka i design – modne sofy i narożniki do salonu

Dawno minęły czasy, kiedy rozkładane sofy były nierównymi, ciężkimi meblami, dla których wydawało się, że konieczne jest wzmocnienie podłogi. Wiele, szczególnie współczesnych sof (zobacz nasz przewodnik dla kupujących, aby dowiedzieć się, jak najlepiej), jest tak szykownych i smukłych, jak nierozkładane odpowiedniki sof. Wybierając rozkładane sofy do salonu skorzystaj z opcji jakie umożliwia producent – https://mmsofa.eu/rodzaj/sofa-z-funkcja-spania/. Nowoczesne sofy z funkcją spania w różnych wydaniach dla każdego.