Menu

Popyt na mieszkania w dużych miastach

2 września 2020 - Apartamenty
Popyt na mieszkania w dużych miastach

Wiele osób zapytanych w jakiej lokalizacji chciałoby kupić mieszkania odpowiada, że idealny byłby zakup nieruchomości z dużym mieście. Wiele wskazuje na to, że nie są to tylko sondy i puste słowa.

W rankingu miast w których najczęściej kupowane są mieszkania z rynku pierwotnego znajduje się Kraków, Warszawa, Wrocław i Rzeszów.

Ostatnia lokalizacja może wiele osób zdziwić jednak to prawda w Rzeszowie stale przybywa osób, które deklarują chęć zakupu nieruchomości.

Dlaczego mieszkania w dużych cieszą się tak dużym zainteresowaniem?

Nie da się ukryć, że w dużych miastach jest po prostu większy wybór nieruchomości. Nabywcy mogą wybierać spośród mieszkań znajdujących się w samym centrum miasta jak i tych, które budowane są na jego obrzeżach. Jednak to nie jedyny argument, który przemawia za tym, że nabywcy wolą kupować nieruchomości w dużych miastach. Lepszy dostęp do edukacji, do punktów usługowych, możliwość zdobycia lepszej pracy to wszystko przyczynia się do tego że ludzie wolą żyć w dużych miastach i mieć do wszystkiego dostęp na wyciągnięcie ręki. Mieszkania w dużych miastach bardzo często wybierają młode rodziny, które podkreślają, że mieszkanie w mieście zapewnia dziecku lepszy start w życiu.

Rzeszów na liście najczęściej wybieranych lokalizacji

Jeszcze do niedawna Rzeszów uznawany był za miasto mało rozwojowe w którym niewiele się dzieje. Obecnie bardzo duże grono nabywców deklaruje chęć zamieszkania właśnie na Podkarpaciu a konkretniej w Rzeszowie. Nie tylko przemawia za tym daleko idący rozwój gospodarczy ale także cena mieszkań. W Rzeszowie nowe mieszkania od dewelopera są dużo tańsze niżeli w innych dużych miastach wspomnianym wcześniej Krakowie czy Warszawie. Wiele osób zamiast przepłacać woli zdecydować się na zakup mieszkania w Rzeszowie. Tym bardziej, że tutejsze nieruchomości przedstawiają się bardzo prestiżowo jak na swoja cenę. Wystarczy sprawdzić jedną z ofert dewelopera – mieszkania nowe w Rzeszowie by przekonać się o tym na własne oczy.