Menu

Pokój dziecięcy dla chłopca – jak zaaranżować?

4 grudnia 2018 - Aranżacje wnętrz, Dla dziecka
Pokój dziecięcy dla chłopca – jak zaaranżować?

Obecnie producenci dodatków i akcesoriów do wnętrz oferują mnóstwo interesujących i jednocześnie bardzo stylowych ozdób i mebli także dla dzieci. Podpowiadamy jak urządzić pomysłowy pokój dla chłopca, w którym nie ma miejsca na nudę.

Tapeta

Nie musisz kupować nudnej niebieskiej czy błękitnej tapety albo malować ścian na jeden z tych kolorów. Tym bardziej, że to akcent, który może w bardzo łatwy sposób podkreślić cały wystrój pomieszczenia, dlatego warto zdecydować się na interesujące tło dla całego pokoju, które będzie jednocześnie także i dekoracją. Można nawet postawić na bardzo ciekawy wzór czy nawet fototapetę przedstawiającą coś, co przedstawia bądź to co lubi dziecko. Jeśli pokój jest niewielki można optycznie powiększyć go naklejając tapetę tylko na jedną ścianę – najlepiej frontową.  

Naklejki

Zamiast na tapetę można zdecydować się na naklejki. Nietuzinkowe fototapety czy naklejki na ściany i meble oraz różnorakie urządzenia można zakupić na stronie https://www.homeprint.pl/. Sklep oferuje nawet możliwość zakupy wszelkich akcesoriów z prywatnymi zdjęciami i projektami przesłanymi przez klienta. Dużym zainteresowaniem cieszą się szczególnie wzory marynistyczne – okręty, mapy świata, plakaty, pirackie bandery i inne akcesoria.

Meble

Także meble w pokoju chłopca nie muszą być typowe i nudne. Zamiast na ponadczasowe naturalne drewno można postawić na barwne akcenty, czyli kolorowe szafki i półki oraz kosze na zabawki. Jeśli wybierzesz z dzieckiem dość pstrokate meble w rzucające się w oczy wzory lepiej będzie zdecydować się na ściany w jednolitym kolorze, albo jedną pomalowaną na inny, wyrazisty kolor ale pozbawiony wszelkich wzorów. Interesującym rozwiązaniem będzie dobór mebli do wystroju, czy na przykład zakup łóżka w kształcie łodzi do marinistycznego królestwa dziecka.

Inne dodatki

Można postawić także na przedmioty lub meble, które wyjątkowo będą rzucać się w oczy i nadawać pomieszczeniu konkretny charakter. Takie rzeczy będą jednocześnie interesującą ozdobą całego pokoju. Może to być piętrowe łóżko o ciekawym kształcie, przytulne siedzisko zawieszone niczym huśtawka czy namiot tipi. Możliwości jest mnóstwo, a mebli i dodatków jeszcze więcej. Warto przed rozpoczęciem remontu, wymiany mebli czy tapetowaniem zapytać użytkownika pokoju o jego oczekiwania co do przyszłego wyglądu pokoju – w ten sposób uniknie się niezadowolenia i sprawi się dziecku radość z powodu podejmowania decyzji co do niego.