Menu

Podstawowe wyposażenie sklepu spożywczego

9 lipca 2020 - Aranżacje wnętrz
Podstawowe wyposażenie sklepu spożywczego

Chcesz otworzyć własny sklep i zastanawiasz się, jakiego wyposażenia potrzebujesz? W takim razie przeczytaj nasz tekst. W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jakie meble powinny składać się na wyposażenie sklepu spożywczego. Sprawdź, co jest najważniejsze.

Regały przyścienne i gondole sklepowe

Gondola sklepowa

Podstawowe wyposażenie sklepu to przede wszystkim regały przyścienne, dyskontowe oraz gondole sklepowe. To niezbędne elementy w każdym sklepie spożywczym – zarówno w tym klasycznym, jak i samoobsługowym. Dobrze zaaranżowane przestrzenie sklepowe pozwolą nam właściwe wyeksponować towar i uproszczą klientom robienie zakupów.

Przyścienne regały są uniwersalne. Można je dostosować do praktycznie każdego rodzaju oferty, dzięki czemu korzystnie zaprezentujemy sprzedawane produkty. Z kolei gondole (czyli regały wolnostojące) pomagają zaaranżować wolną przestrzeń w sklepie. Z ich pomocą można wyeksponować dodatkowy towar bądź utworzyć alejkę z produktami określonej kategorii.

Regały warzywne

Regały warzywne

Kolejną kategorię regałów, w które warto zainwestować, dobierając wyposażenie sklepu, są regały warzywne. Jak sama nazwa wskazuje, z ich pomocą można wyeksponować warzywa, a także owoce. Na rynku można znaleźć różne modele, dzięki czemu można stworzyć dowolną aranżację.

Ciekawą opcją są też wyspy warzywne, umieszczane zazwyczaj w środkowej części sklepu. Doskonale sprawdzają się one w sklepach wielkopowierzchniowych. Co więcej, regały warzywne, jak i wyspy mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak system zamgławiania warzyw bądź blendę z grafiką, skrzynki na warzywa i owoce, czy oświetlenie.

Boksy i stanowiska kasowe

Boksy kasowe

Bez boksów i stanowisk kasowych ciężko wyobrazić sobie sklep spożywczy. Na rynku można spotkać się z różnymi wariantami boksów. Oferują one wiele możliwości aranżacyjnych. Boksy i stanowiska powinny być wykonane z trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów. Co warto dodać, większość modeli można wyposażyć w dodatkowe elementy, wliczając w to bramkę przykasową, osłonę z pleksi czy przekładki typu Następny klient.

Meble chłodnicze

Regały chłodnicze

Na wyposażenie sklepu składają się także meble chłodnicze, które są nieodłącznym elementem hipermarketów, jak i małych lokalnych sklepów spożywczych. Przeznaczone są do przechowywania żywności wymagającej warunków chłodniczych.

Wyróżniamy kilka urządzeń chłodniczych, w tym regały, szafy, witryny czy lady. Regały i szafy to doskonałe rozwiązanie do strefy samoobsługowej. Można w nich umieścić napoje chłodzące czy produkty nabiałowe. W witrynach zachęcająco prezentują się wyroby cukiernicze, a lady chłodnicze służą do przechowywania wędlin, mięsa oraz garmażerki.