Menu

Podłoga drewniana nowej generacji – czy warto?

11 stycznia 2019 - Aranżacje wnętrz, Wyposażenie wnętrz
Podłoga drewniana nowej generacji – czy warto?

Wprowadzając się do nowego domu pierwszą rzeczą, którą wybieramy jest podłoga. To ona zajmuje największa powierzchnię mieszkania, więc jej wybór musi być świadomy. Ponadto podłoga stanowi element mieszkania, którego nie wymieniamy co kilka lat, tylko przy okazji generalnego remontu. Niektórym osobą zależy na ponadczasowym wyglądzie drewnianej podłogi. W tej sytuacji mogą oni rozważyć zakup drewnianej podłogi nowej generacji. Czym jest i czym się charakteryzuje oraz czy warto ją kupić? Przeczytajcie koniecznie!

Dostępne podłogi drewniane

Producenci i sklepu oferują wiele rodzajów podłóg drewnianych. Różnią się one parametrami technicznymi, ceną i wyglądem.

Podłogi z litego drewna

Podłogi z litego drewna każdą deskę mają wykonaną z jednego kawałka drewna, który nie jest w żaden sposób klejony z innymi drewnianymi elementami.

Podłogi warstwowe

Podłogi warstwowe składają się z kilku warstw drewna sklejonego ze sobą, zazwyczaj naprzemiennie, tzn kolejna warstwa drewna ma słoje w przeciwnym kierunku. Co sprawia, że te deski są bardziej wytrzymałe i nie kurczą się tak ja te jednowarstwowe.

Dwuwarstwowe

Podłogi dwuwarstwowe składają się w dwóch warstw deski, Jedna sklejona z drugą za pomocą kleju. Przebieg słojów jest prostopadły.

Trójwarstwowe

Deski trójwarstwowe składają się z trzech warstw drewna sklejonego ze sobą. Trzy warstwy zwiększają wytrzymałość podłogi wielokrotnie. Deski są w niej układane naprzemiennie. Pierwsza warstwa słoje równoległe, druga prostopadle, a kolejna znowu równolegle.

Podłogi fornirowane nowej generacji

Podłogi fornirowane nowej generacji to rodzaj podłóg, które jako rdzeń mają zastosowaną płytę HDF, która sprawia, że takie deski są o 41% twardsze niż deska z litego dębu. Takie podłogi cechują się dużo wyższą wytrzymałością, nie odkształcają się, nie kurczą przez co mamy pewność, że nawet po wielu latach podłoga nie zacznie skrzypieć. Taka podłoga najczęściej nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, ani renowacji. Odnawianie podłogi sprowadza się do lakierowania.

Jeżeli interesują Was podłogi nowej generacji i chcecie dowiedzieć się więcej zajrzyjcie do Venifloor http://www.venifloor.com/