Menu

Platformy towarowe – 4 powody, dla których warto je mieć

14 kwietnia 2022 - Inne, Wyposażenie wnętrz
Platformy towarowe – 4 powody, dla których warto je mieć

Platformy towarowe są urządzeniami, dzięki którym możliwy jest transport towarów (lub czasami również osób) między poszczególnymi poziomami budynku. Znajdują one zastosowanie w wielu zakładach pracy. Poniżej przedstawiamy 4 powody, dla których warto zdecydować się na nie w swojej firmie. Sprawdź koniecznie.

Platformy towarowe – nowym wymiar pracy

Platformy towarowe to podnośniki, które zostały zaprojektowane z myślą o transporcie ciężkich ładunków pomiędzy poziomami budynku. Takie rozwiązanie to przede wszystkim łatwiejsza, a także bezpieczniejsza praca.

Bardzo pozytywnie wpływa na komfort wykonywania codziennych czynności w wielu zakładach przemysłowych. Należy pamiętać, że w wielu sytuacjach przenoszenie towarów o znacznej masie i gabarytach w tradycyjny sposób (czyli za pomocą siły ludzkich mięśni) może być nie tylko bardzo mączące, ale też niebezpieczne dla zdrowia pracowników. Platformy towarowe pomagają rozwiązać ten problem, co przekłada się dodatkowo na wydajność w danym miejscu pracy.

Indywidualne rozwiązania

Platformy towarowe można bez problemu dopasować do potrzeb i specyfiki danego zakładu pracy. Przede wszystkim do wyboru mamy modele o różnych możliwościach udźwigu. Zakres ten waha się od 300 do nawet 2500 kg. Taka rozbieżność pokazuje, że w wielu zakładach przemysłowych zastosowanie platform towarowych jest wręcz niezbędne, aby można były wykonywać działania związane z transportem.

Łatwy i szybki montaż

Warto mieć na uwadze także to, że sam montaż platform towarowych nie jest niczym kłopotliwym. Nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych prac remontowych lub specjalnego dopasowywania budynku do nowego urządzenia. Wspomniane urządzenia można zamontować na dwa sposoby:

Wiele firm oferuje także montaż mieszany, co jeszcze bardziej pozwala dopasować się do specyfiki danego miejsca pracy.

Platformy towarowe to bezpieczna praca

Bardzo ważną zaletą platform towarowych jest to, że dzięki nim praca może być nie tylko łatwa i sprawna, ale również bezpieczna. Wystarczy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, jakie obowiązują w czasie pracy z tymi urządzeniami. Na rynku można znaleźć modele, które przeznaczone są do transportu wyłącznie towarów, bez prawa wstępu na platformę osoby. Niezawodne platformy towarowe to specjalność firmy Autoro. Więcej dowiesz się na stronie: https://www.towarowe.autoro.pl/podnosnik-towarowy-up-dinamic