Menu

Patelnie profesjonalne – przegląd popularnych modeli

6 kwietnia 2022 - Kuchnia
Patelnie profesjonalne – przegląd popularnych modeli

Patelnie profesjonalne to naczynia pozwalające nam każdego dnia smażyć wyjątkowe potrawy z różnych stron świata. Obowiązkowo powinny się znaleźć na wyposażeniu restauracji, baru czy innego lokalu gastronomicznego serwującego potrawy na ciepło. Z pewnością docenią je zawodowi szefowie kuchni, jak i osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę ze sztuką kulinarną. Sprawdź, jakie patelnie profesjonalne można znaleźć na rynku i co warto o nich wiedzieć. 

Patelnie profesjonalne – co wybrać do kuchni? 

To, jakie patelnie profesjonalne wybierzemy, powinno być przede wszystkim uzależnione od specyfiki lokalu oraz tego, jakie potrawy będą w nim najczęściej serwowane. Z całą pewnością warto wybrać kilka patelni o różnej średnicy oraz materiale wykonania. Pozwoli nam to maksymalnie usprawnić przyrządzanie posiłków.

Dużą popularnością do lat cieszą się na przykład patelnie stalowe. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są niezwykle trwałe i bardzo odporne na intensywne użytkowanie i wszelkiego rodzaju zarysowania. Będą idealne do restauracji czy baru. Dodatkowo warto mieć na uwadze to, że łatwo je czyścić, co pozwala nam zachować wysokie standardy higieny i czystości. Na szczególną uwagę zasługują również specjalne patelnie profesjonalne do smażenia naleśników. Te popularne placki są podawane w wielu lokalach w przeróżnych wersjach (również na słono), dlatego warto przyrządzać je w łatwy i szybki sposób. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim szybko nagrzewającą się powierzchnią, a także niskimi brzegami. Pozwala to równomiernie rozlać ciasto, a potem łatwo odwrócić placek na drugą stronę.

Postaw na wysoką jakość

Jeżeli decydujemy się na patelnie profesjonalne, to warto postawić na takie, które będą wykonane z wysokiej jakości materiałów. Jest to niezwykle istotne z kilku przynajmniej powodów. Przede wszystkim smażenie czy duszenie na nich będzie prostsze, gdyż unikniemy ryzyka przypalenia. Dodatkowo będzie je można łatwo wyczyścić, co jest niezwykle ważne. Na uporczywe szorowanie plam zazwyczaj nie mamy ani czasu ani siły. 

Patelnie profesjonalne można znaleźć między innymi w ofercie sklepów gastronomicznych. Asortyment obejmuje produkty dostosowane do specyfiki barów czy restauracji, gdzie liczy się niezawodność oraz szybkość przyrządzania posiłków. Przykładem może być sklep Termosy.com.pl: https://termosy.com.pl/Patelnie-c90

Patelnie profesjonalne – podsumowanie

Patelnie profesjonalne doskonale sprawdzą się nie tylko w lokalu gastronomicznym, ale też docenią je gospodynie domowe. Warto skompletować zestaw kilku patelni, aby przyrządzanie dań na różne okazje stało się niezwykle przyjemne.