Menu

Nowoczesny kaloryfer do ogrzewania podłóg w salonie i nie tylko

6 czerwca 2019 - Aranżacje wnętrz, Salon, Wyposażenie wnętrz
Nowoczesny kaloryfer do ogrzewania podłóg w salonie i nie tylko

Z reguły wybierając nowe mieszkanie to ogrzewanie w postacie grzejników jest już w stałym wyposażeniu. Wielu uważa, że kaloryfery zaliczają się nadal do stanu surowego mieszkania. Faktycznie tak mogło być jakieś kilkanaście lat temu. Od jakiegoś czasu możemy zaobserwować, że rynek grzewczy zmienił się o 180°. Żeberkowe kaloryfery nie są już tak popularne jak kiedyś, a dodatkowo doszły nowe rozwiązania jak chociażby ogrzewanie podłogowe, które jest o wiele tańsze w eksploatacji i nie rzuca się w oczy.

Stare kaloryfery odchodzą w niepamięć?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup nowych grzejników, pomimo posiadania stałego systemu grzewczego w mieszkaniu. Nie chodzi tu już jednak o funkcjonalność, ale także estetykę. Nie ma co ukrywać, że starsze modele nie posiadają wielu zalet wizualnych. Nawet pomalowanie ich w bardziej dopasowane kolory może tutaj nie wiele zdziałać. Ogrzewanie w miejscu tak reprezentatywnym jak salon nie powinno rzucać się w oczy. Ewentualnie może prezentować się w sposób bardziej nowoczesny, adekwatny do panujących trendów. Płaskie kaloryfery w wersji pionowej i poziomej mogą całkowicie zmienić postrzeganie przez nas ogrzewania. Kaloryfer nie musi być tylko obowiązkowym elementem wyposażenia mieszkania o jednej funkcji. Ogrzewanie może również wpływać na nas poprzez swoją estetykę lub całkowity brak jej widoczności. Jak to zrobić?

Ogrzewanie od podłóg

Nadal mało znane rozwiązanie wykorzystywane już w milionach domostw na całym świecie. Sposób ten gwarantuje nam przede wszystkim zachowanie dodatkowej przestrzeni użytkowej w mieszkaniu i przeznaczenie jej na to czego tylko chcemy. Powierzchnia zajmowana w mieszkaniu przez kaloryfery może sięgać nawet kilkunastu metrów kwadratowych. Ogrzewanie podłogowe, jako, że jest schowane może zapewnić nam nie tylko odpowiednią temperaturę w domu, ale także pozwolić na zaoszczędzenie naszego budżetu domowego. Systemy grzewcze tego typu to również zwiększenie naszego komfortu. Równomierne oddawanie ciepła od powierzchni podłogi to niezastąpione rozwiązanie dla salonu, przedpokoju czy łazienki.

Purmo – sprawdź nas!

Ogrzewanie podłogowe to z pewnością innowacja, która zapewnia wysoki komfort użytkowania. Odpowiednie temperatury w skali naszego ciała. Niskie koszty utrzymania. Sklep internetowy https://www.purmo.com/pl/ to idealne miejsce dla fanów tego typu metod. Nowoczesny kaloryfer podłogowy do salonu już dostępny w ofercie.