Menu

Nowoczesność i wygoda – jak wybrać narożnik?

3 sierpnia 2020 - Aranżacje wnętrz, Moda, Salon, Wyposażenie wnętrz
Nowoczesność i wygoda – jak wybrać narożnik?

Nowoczesny wygląd salonu jest niezmiernie ważny dla każdego, kto chce, by jego salon prezentował się bardzo dobrze i wpisywał w najnowsze trendy. Wybór mebli nie jest jednak tak prosty jak mogłoby się wydawać. Przeglądając katalogi, w których przedstawione są nowoczesne narożniki, wybór odpowiedniego może okazać się naprawdę ciężki. O ile design jest ważny, to równie ważne, a nawet ważniejsze jest to, by wybrany model był wygodny. 

Jak wybrać narożnik?

Pierwszym krokiem – jak podczas wyboru wszystkich mebli – jest zastanowienie się, do czego tak naprawdę narożnik ma nam służyć. Dostępne narożniki mają funkcję spania, wyciągane zagłówki, schowki na pościel i na czasopisma, a niektóre posiadają nawet specjalne wgłębienia, w których można postawić butelkę z napojem. Ważne jest również to, w którym miejscu w pokoju narożnik będzie stać. Jeśli przy ścianach, to nie ma większego problemu z jego obiciem. Jednak, gdy wybieramy środek pokoju, warto zwrócić uwagę, czy wybrany narożnik jest w całości obity tym samym materiałem. Będzie to dużo lepiej i bardziej estetycznie wyglądać, niż w przypadku tyłu, który wykonany jest z innego materiału. Sam materiał jest również bardzo ważny, szczególnie, jeśli jesteśmy alergikami lub nie potrafimy znieść skrzypienia skóry, która wydaje dźwięk przy każdym ruchu osoby, która odpoczywa na narożniku. Ważne jest również to, jak duży pokój mamy. Nie można go przytłoczyć jednym meblem, nie może być on też zbyt mały w stosunku co całego pomieszczenia.

Dlaczego warto?

Po pierwsze miejsce. Wbrew pozorom jeden narożnik zajmie zdecydowanie mniej miejsca, niż kanapa i jeden lub dwa fotele. Umieszczenie narożnika w kącie sprawi wrażenie, że salon będzie wyglądać bardziej przestronnie. Jest to szczególnie pomocne, jeśli pokój jest dość mały. W przypadku dużych, przestronnych pokoi dobrze sprawdzi się narożnik w kształcie litery “U” ustawiony na środku pokoju. Podzieli to pokój na strefy, np. relaksu, rozrywki. Nowoczesne i ciekawe narożniki znaleźć można na stronie meblegorecki.com.