Menu

Niezbędne narzędzia w każdym domu

18 marca 2020 - Instalacje
Niezbędne narzędzia w każdym domu

Nawet jeżeli nie jest się typem złotej rączki, warto w domu posiadać chociażby podstawowe narzędzia. Drobne naprawy, remont, a także cieknący kran nie powinien być zmorą żadnego pana i żadnej pani domu. Co zatem powinna zawierać taka ratunkowa skrzynka narzędziowa?

Gotowe zestawy narzędzi

Majsterkowicz, złota rączka, a także totalny amator musi posiadać w swoim domu lub warsztacie zestaw podstawowych narzędzi. W wielu sklepach z narzędziami i elektronarzędziami do nabycia są już wyposażone skrzyneczki i walizeczki z narzędziami (polecamy produkty firmy Richmann oraz Dedra, które można nabyć w sklepie https://www.narzedzie24.pl/). Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z majsterkowaniem lub zwyczajnie nie mają w ogóle jakichkolwiek narzędzi i chcą zaopatrzyć się w taki zestaw startowy. Jednakże nic nie stoi na przestrodze, aby samodzielnie wyposażyć sobie taką skrzynkę warsztatową.

Narzędzia, które musisz mieć!

Zatem konstruując podstawową skrzynkę z narzędziami należy sobie odpowiedzieć na pytanie, co może się przydać w najmniej spodziewanym momencie? Na pewno będzie to latarka, miarka, różnorodne śrubokręty, czy też kombinerki. Warto również posiadać klucze nasadowe oraz młotek. Różnego rodzaju śrubki również mogą okazać się niezwykle przydatne. Zatem gdy po skręceniu mebla z Ikei zostanie Ci jakaś wolna śrubka – absolutnie jej nie wyrzucaj, może okazać się niezwykle cennym materiałem podczas jakiejś naprawy.

Warto również posiadać takie elektronarzędzia jak wiertarka oraz wkrętarka, aby nie trzeba było pożyczać jej w potrzebie od sąsiada. 

Nie zapomnij o BHP!

Choć to temat poniekąd poboczny, wyposażając skrzynkę z narzędziami warto od razu wyposażyć się w niezbędne środki ochrony indywidualnej. Taki z góry skonstruowany zestaw ochronny sprawi, że żadna awaria nas nie zaskoczy i nie będzie stanowiła problemu. Zatem warto posiadać: