
Kiedy wybieramy przedszkole dla naszego malucha, kierujemy się wieloma czynnikami. Każdy z nas ma inne priorytety, które będą dla niego kluczowe podczas wyboru konkretnej placówki. Dla jednych będzie to na przykład odległość od miejsca zamieszkania, a dla innych oferta zajęć dodatkowych czy liczba dzieci w grupie.
W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa niepubliczne przedszkole (Tychy). Rodzice doceniają jego liczne zalety, które pozwalają dziecku na lepszy start na dalszych etapach nauczania.
Niepubliczne przedszkole Tychy – popularny wybór
Mimo że nauka w przedszkolu nie jest w Polsce obowiązkowa, to wielu rodziców decyduje się posłać tam swoje dzieci. Z jednej strony decyduje o tym konieczność, na przykład opieka nad maluchem podczas nieobecności rodziców w ciągu dnia. Znacznie częściej jednak doceniamy to, jak ważne jest to miejsce dla rozwoju naszego dziecka.
Przedszkole niepubliczne w mieście Tychy to placówka, która oferuje wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, nowocześnie wyposażony budynek, wiele zajęć dodatkowych, a także długie godziny otwarcia (nawet od 6.30 do 17.00). Takie powody decydują o popularności i sympatii zarówno ze strony rodziców, jak i samych przedszkolaków. Więcej informacji o niepublicznym przedszkolu można znaleźć na stronie: http://www.otwarteokno.edu.pl/strony/2/przedszkole/
Czego uczy się dziecko w przedszkolu niepublicznym?
Warto podkreślić, że w przedszkolu niepublicznym (Tychy) nasze dzieci uczą się tych samych wartościowych rzeczy, co w publicznych. To nie tylko nauka pisania czy czytania, ale również wiele innych wartościowych rzeczy. Wśród nich można wymienić na przykład:
- nauka bardzo ważnych nawyków higienicznych, jak chociażby szczotkowanie zębów;
- wspomaganie rozwoju fizycznego, emocjonalnego i psychicznego;
- wiele zajęć dodatkowych, które rozwijają zainteresowania dziecka;
- wychowanie ekologiczne i poszanowanie dla środowiska naturalnego;
- nauka umiejętności funkcjonowania w grupie.
Jak widać z powyższych przykładów, przedszkole to bardzo ważne miejsce w życiu i rozwoju każdego dziecka.