Menu

Namiot do pokoju dziecięcego

24 października 2017 - Aranżacje wnętrz, Otoczenie domu, Salon, Wyposażenie wnętrz
Namiot do pokoju dziecięcego

Jaka jest jedna z ulubionych zabaw dzieci? Naturalnie, że zabawa w chowanego! Dzieci czerpią przy tym ogromną radość z chowania się, budowania kryjówek czy namiotów.

Prowizoryczny domek stworzony z kilku krzeseł przykrytych kocem to już przeszłość. Obecnie w modzie są gotowe namioty tipi wykonane z materiałów w bogatej gamie wzorniczej i dostępnych w różnej wielkości.

Własny świat maluszka

Powszechnie wiadomo, że dzieci uwielbiają różnego rodzaju kryjówki ale trzeba zwrócić uwagę także na inne aspekty. Czasem dzieci chciałyby mieć w swoim pokoju jakieś dodatkowe miejsca do zabawy, w których można się skryć przed dorosłymi. Przebywanie w namiocie razem ze swoimi rówieśnikami daje duże możliwości zabawy z podziałem na role.

Namiot to nie tylko miejsce uskutecznianych zabaw ale także miejsce w którym dziecko będzie miało ochotę choć na chwile schować się kiedy dopadną go np. negatywne emocje. Namiot może posłużyć po prostu jako miejsce do odizolowania się od otaczającej przestrzeni. Tego typu kryjówka to także terytorium“prywatne” tylko dla dziecka w którym nie tylko może przebywać ale także gromadzić swoje rzeczy. Ponadto dziecko przebywając samotnie w namiocie uczy się przebywania samemu ze sobą i z własnymi myślami, jest to ze społecznego punktu widzenia ważna umiejętność, zupełnie tak istotna jak bycie wśród ludzi.

Wielu pedagogów twierdzi, że taka kryjówka dla dziecka daje mu poczucie ciepła, przytulności którą można przyrównać do bodźców, jakie dziecko zaznało jeszcze przed narodzeniem.

Namioty Tipi

Myśląc o gotowych namiotach dziecięcych namioty Tipi są ostatnio na topie. Są nie tylko popularnym miejscem zabaw dla dzieci ale także ciekawą dekoracją w pokojach dziecięcych.

Namioty Tipi dostępne są w wielu modnych wzorach, dzięki czemu dla dziecka może on być np. indiańskim mieszkaniem, ale i wielkim zamkiem, kajutą statku, rakietą, czy różowym zamkiem dla księżniczki. Wybór namiotów jak widać jest ogromny a zatem można je śmiało dopasować do zainteresowań dziecka jak również do samej aranżacji pokoju dziecięcego.