Menu

Na co zwrócić uwagę przed zakupem łóżka do sypialni?

16 kwietnia 2021 - Aranżacje wnętrz, Sypialnia w domu, Wyposażenie wnętrz
Na co zwrócić uwagę przed zakupem łóżka do sypialni?

Jeszcze kilkanaście lat temu własna sypialnia była marzeniem wielu. Obecnie jest to chyba jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Nic w tym dziwnego, dobra jakość snu pozwala nam na sprawne funkcjonowanie w ciągu dnia. Musimy też pamiętać o tym, że sporą część naszego życia spędzamy właśnie w łóżku. Dobrze zatem zadbać o to, aby zakup tego mebla nie był dziełem przypadku. Na co zwrócić uwagę, gdy kupujemy nowe łóżko do naszej sypialni? Poniżej kilka porad.

Dobre łóżko, czyli jakie?

Większość z nas powie z pewnością, że idealne łóżko powinno być przede wszystkim wygodne. Wybierając ten mebel, zwróćmy oczywiście uwagę na jego rozmiar. Na początku dobrze jest dokładnie sprawdzić powierzchnię sypialni, gdyż wielkość tego pomieszczenia będzie miała duży wpływ na to, jaki rozmiar łóżka wybierzemy. Jeśli chodzi o łóżka dwuosobowe, tutaj zazwyczaj mamy do wyboru 140, 160 lub 180 cm szerokości. Wiadomo – im szersze, tym komfort będzie większy.

Kolejną rzeczą jest stelaż. Zwróćmy uwagę na to, czy został on dołączony, czy należy go zakupić oddzielnie. Zadaniem stelaża jest podtrzymywanie materaca i zapewnienie jego odpowiedniej wentylacji.

Z wezgłowiem czy bez?

Wezgłowie pełni w łóżku wiele istotnych funkcji. Na pierwszym miejscu można wymienić oczywiście funkcję dekoracyjną, ale jest ich znacznie więcej. Wezgłowie dzieli nasze łóżko od ściany, dzięki czemu nie zostanie ona pobrudzona. Pozwala nam również na wygodne czytanie książek lub oglądanie telewizji w takiej pozycji, która będzie komfortowa dla naszego kręgosłupa.

Materac

Odpowiednio dobrany materac to podstawa. Warto zdecydować się na taki, który nie będzie zbyt twardy, ale też nie za miękki. W razie potrzeby można go zawsze dokupić osobno tak, aby produkt ten najlepiej spełniał nasze oczekiwania. Przed zakupem dobrze jest wykonać test twardości materaca, aby mieć pewność, że będzie on odpowiedni dla naszego kręgosłupa.

Wybór łóżka powinien być przemyślany. Gwarantem odpowiedniego wyboru są produkty z Gand Meble. Można tam znaleźć łóżka do każdej sypialni za rozsądną cenę: https://gandmeble.pl/283-lozka