Menu

Na co zwrócić uwagę kupując pokrowiec na materac 160×200?

21 sierpnia 2019 - Wyposażenie wnętrz
Na co zwrócić uwagę kupując pokrowiec na materac 160×200?

Możliwość zmiany pokrowca i jego pranie

Czy materacowi potrzebny jest pokrowiec? Przecież i tak kładzione jest na niego prześcieradło. Czy pokrowiec nie jest po prostu zbędnym wydatkiem? Z takimi pytaniami sprzedawcy sklepach z materacami spotykają się niemalże codziennie. Pokrowiec pozwala zabezpieczyć materac przed wnikaniem zanieczyszczeń, a dzięki możliwości jego prania, to można zachować pełną higienę materaca. Nowoczesne pokrowce są także wyposażone w wiele dodatków, które są w stanie poprawić komfort snu. Ważnym aspektem pokrowca na materac jest ochrona antyalergiczna, która pozwala zredukować ilość bakterii i roztoczy.

To najważniejsza cecha pokrowca. Pokrowce, które się nie ściągają nie pozwalają na zachowanie higieny. Przed zakupem należy sprawdzić czy zamek pokrowca obejmuje przynajmniej dwie krawędzie materaca. Inaczej będzie go bardzo trudno założyć. Należy także sprawdzić, czy pokrowiec pozwala na pranie w temperaturze 60 stopni. Wszystkie pokrowce mają wszyty zamek na całym obwodzie materaca. Pozwala to, poza wygodnym zakładaniem, na pranie każdej części pokrowca oddzielnie, dzięki czemu nawet pokrowiec z dużego materaca, bez problemów zmieści w pralce.

Materiał pokrowca na materac 160×200

Pokrowce na materac dzielą się na te pikowane, niepikowane, ale również można kupić wersję antyalergiczną. Kiepska tkanina będzie sprawiać, że pokrowiec będzie się mechacił. Pokrowce różnią się sposobem zasuwania, te które odsuwają się tylko z jednej strony trudniej ściągać pokrowiec z materacy, trudniej też po praniu zapakować w niego materac.

Klasyczny pokrowiec na materac 160×200 znajdziecie w ofercie common sklep.

Pianki termo-elastyczne zastosowane w pokrowcu

Niektóre pokrowce mają także wszytą dodatkową piankę termo-elastyczną, która dzięki przepikowaniu powierzchni sprawia, że materac jest bardziej komfortowy i lepiej dopasowuje się do ciała użytkownika. Warto pamiętać, że pokrowców z pianką nie można wirować w pralce.
Inne modele pokrowców mają wszyte włókna klimatyzujące 200g/m2 lub 300 g/m2.

Wstawki z materiału 3D poprawiają wentylację powietrza i zapewniają suchość w środku materaca. Dzięki temu materac nie utlenia się, a suchość pomaga hamować rozwój bakterii i roztoczy.