Menu

Na co zwracać uwagę przy zakupie wyciskarki do soków?

14 stycznia 2020 - Kuchnia
Na co zwracać uwagę przy zakupie wyciskarki do soków?

Zdrowa dieta to jeden z najważniejszych aspektów w życiu, o jakie powinniśmy zadbać. Odpowiednio dobrane posiłki oraz produkty pozwalają nam zachować właściwą wagę i dobre samopoczucie, a także i zdrowie. Świeże warzywa i owoce wpływają pozytywnie na działanie naszego układu trawiennego i odpornościowego, mogą poprawić nasz wzrok, zapobiec chorobom serca czy nowotworom itd. Niestety, Polacy spożywają za mało zdrowych produktów. Ciągle zapominamy, że optymalnie powinniśmy spożywać po 4-5 porcji każdego dnia. Jednak pojawia się tu doskonałe rozwiązanie – świeżo wyciskane napoje z warzyw i owoców z wyciskarki do soków. 

Soki z wyciskarki do soków

Napoje, jakie możemy uzyskać za pomocą wyciskarki do soków posiadają witaminy, enzymy, przeciwutleniacze czy składniki mineralne – nie tracą ich w procesie produkcji, jak to jest w przypadku soków zakupionych w sklepie. Soki z marketów w wyniku obróbki tracą wiele cennych elementów, a zamiast ich otrzymują sporo dodatkowego i szkodliwego cukru. Napoje uzyskane dzięki wyciskarce nie są w żaden sposób obrabiane, ponadto, dzięki specjalnej konstrukcji i właściwościom zachowują wszystkie wartości odżywcze, jakie wcześniej posiadały użyte owoce i warzywa. Zaś sama forma – płynna – pozwala szybko dostać się do organizmu wszystkich elementom. Jak widać – gdy zamierzamy wprowadzić do swojej diety zdrowe nawyki, takie jak picie soków z warzyw oraz owoców koniecznie powinniśmy zdecydować się na wyciskarkę do soków, które możemy znaleźć na: https://www.energiazdrowia.pl/. Wybór spośród urządzeń jest jednak duży. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą wyciskarkę do własnych potrzeb?

Parametry wyciskarki

Jednym z bardzo ważnych aspektów jest moc silnika. Większa moc oznacza, że urządzenie poradzi sobie z twardymi produktami. Nie bez znaczenia jest jednak konstrukcja misy sokowej oraz ślimakowego wałka. Jeśli więc zależy nam, aby nasza wyciskarka poradziła sobie z jarmużem, marchewką, burakiem czy natką pietruszki – powinniśmy wybierać urządzenia o większej mocy. Następnie warto przyjrzeć się obrotom ślimaka – im są one wolniejsze, tym urządzenie wydajniej oraz skuteczniej produkuje napój – dzięki temu nie tracimy cennych składników z warzyw i owoców. Co jeszcze powinno być dla nas istotne? Łatwa obsługa i łatwe czyszczenie – tutaj musimy zauważyć, iż większość urządzeń została skonstruowana w taki sposób, aby właśnie spełniać te wymagania.