Menu

Łóżeczko dziecięce z materacem – jak wybrać materac dla Twojego dziecka?

11 stycznia 2021 - Umeblowanie biura
Łóżeczko dziecięce z materacem – jak wybrać materac dla Twojego dziecka?

Dobór odpowiedniego łóżeczka dla dziecka to nie lada wyzwanie. Dodatkowo, nawet najlepsze łóżeczko, bez odpowiedniego materacyka dla dziecka, jest właściwie bezużyteczne. Dlatego najlepszym pomysłem jest zakup łóżeczka, do którego można od razu dobrać odpowiedni materac. Warto jednak przed tą decyzją, bliżej zapoznać się z tym jakie łóżeczko i materac będzie najlepsze dla naszej pociechy. 

Łóżeczko z materacem silikonowym czy kokosowym? 

Jeśli zastanawiamy się nad wyborem materaca dla dziecka silikonowym lub kokosowym, to dobrą wiadomością jest to, że obecnie nie musimy wybierać. Na rynku znajdują się bowiem materace silikonowo – kokosowe, które cieszą się ogromną popularnością. Co takiego mają w sobie te produkty? Przede wszystko włókno z kokosa i powłoka silikonowa sprawiają, że materac ten ma idealną twardość, dzięki czemu doskonale nadaje się dla niemowlaka lub starszego dziecka. W zależności od strony, na której położymy materac – może na nim leżeć zarówno noworodek jak i dziecko powyżej 8 miesiaca życia. Dzięki temu, jest to produkt dość uniwersalny, który z pewnością posłuży na dłużej. 

Materace hipoalergiczne dla dzieci 

Drugą bardzo ważną kwestią jest wybór materaca, który jest hipoalergiczny. W tym przypadku poleca się zarówno wspomniane już materace silikonowo-kokosowe jak i piankowe. Wszystkie te materace doskonale przepuszczają powietrze, nie sprawiają, że w środku materaca powstaje wilgoć i nie nagrzewają się. Wszystkie te kwestie są bardzo ważne, zważywszy na skłonności niemowlaków do np. przegrzewania się. Doskonałym przykładem sklepu internetowego, który oferuje materace wysokiej jakości jest Beveli: https://beveli.pl/pl/c/Materace/23

Łóżeczko z materacem

Jeśli wiemy już jaki materac będzie najlepszy dla naszego dziecka, możemy teraz dobrać tego typu produkt podczas wybierania łóżeczka. Profesjonalne sklepy, jak np. wspomniany już Beveli zapewniają idealne dopasowanie łóżeczka i materaca. Dzięki temu jednym kliknięciem, możemy zaopatrzyć się w pełną wyprawkę dla naszego maluszka. Pamiętajmy, że obecnie wybór łóżeczek dla dzieci jest bardzo duży – nie trzeba już stawiać tylko na jeden model łóżeczka. Profesjonalne sklepy oferują zarówno łóżeczka dla dziecka w stylu vintage, glamour czy industrialnym.