Menu

Listwy przypodłogowe – eksperci radzą jakie sprawdzają się najlepiej!

5 września 2022 - Aranżacje wnętrz

Wybór listew przypodłogowych zazwyczaj podyktowany jest stylem wnętrzarskim oraz rodzajem zamontowanej podłogi. Do paneli podłogowych i płytek ceramicznych przeważnie dobierane są listwy przypodłogowe.

W zależności od efektu aranżacyjnego jaki chcemy uzyskać można zdecydować się na zakup listew przypodłogowych mdf, listew fornirowanych. To od nas zależy również estetyka wykonanej podłogi. Do wyboru mamy między innymi listwy przypodłogowe białe, czarne, szare, matowe połyskujące.

Listwy przypodłogowe mdf – najczęściej wybierane modele listew

Przy wyborze listew przypodłogowych należy uwzględnić ich rozmiar, kolor jak również stopień ścieralności. Listwy przypodłogowe mdf należą do grupy najpopularniejszych elementów wykończeniowych. Można je kupić w dobrej cenie do tego są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. O ich uniwersalnym zastosowaniu można dowiedzieć się przeglądając artykuły dotyczące aranżacji wnętrz. Listwy przypodłogowe mdf świetnie prezentują się jako element wykończenia podłogi w salonie, sypialni oraz pokoju dziecięcym. Ponadto można je zestawiać z różnymi typami podłóg. Deska barlinecka + listwy przypodłogowe mdf to dobre połączenie.

Listwy przypodłogowe białe – w uniwersalnej kolorystyce

Kolor biały uchodzi za ekskluzywny, estetyczny i taki też efekt można uzyskać montując listwy przypodłogowe właśnie w tym kolorze. Biały to kolor pasujący do wnętrz aranżowanych na styl nowoczesny, glamour, boho oraz skandynawski. Zatem listwy przypodłogowe białe to jedne z bardziej uniwersalnych elementów wykończeniowych pasujących niemal do każdego wnętrza.

Listwy przypodłogowe odpowiednio wymiarowane

Każdy z nas chce aby elementy wykończeniowe były spójne, pasowały do siebie. Przy montażu podłogi łatwo o wszelkiego rodzaju pomyłki. Czasem wystarczy nieodpowiednio wykonane wymiarowanie i już pojawiają się różnego typu defekty. Dlatego tez przy wyborze listew musimy pamiętać aby wybrać ich odpowiedni kształt, wielkość i rozmiar. Wiele sklepów udostępnia wybór listew przypodłogowych, które można kupić w wielu rozmiarach. Dobrym przykładem jest oferta sklepu E-listwy. Na stronie https://e-listwy.pl kupujący mają możliwość wyboru zarówno koloru listwy materiału oraz wymiaru.