Menu

Kostka granitowa Śląskie – jak najlepiej o nią zadbać?

17 sierpnia 2022 - Inne, Otoczenie domu
Kostka granitowa Śląskie – jak najlepiej o nią zadbać?

Kostka granitowa (Śląskie) to obecnie chyba jeden z najpopularniejszych materiałów, jaki jest wykorzystywany w naszych ogrodach. Doskonale sprawdza się podczas budowy chodników, podjazdów, ścieżek, czy też różnorodnych alejek. Jej popularność sprawiła, że coraz więcej osób zastanawia się, jak prawidłowo należy zadbać o kostkę granitową, aby przez długi czas wyglądała naprawdę estetycznie. W poniższym artykule przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów, które z pewnością odmienią twój ogród. 

Kostka granitowa Śląskie – skąd się wzięła jej popularność? 

Kostka granitowa cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców na Śląsku, którzy pragną otaczać się pięknymi widokami ze swojego ogrodu. Popularność tego kamienia naturalnego wynika przede wszystkim z niezwykłego połączenie wysokiej estetyki, a także niezwykłej trwałości. Jest dodatkowo odporna na szereg negatywnych czynników, jak na przykład skrajne temperatury, wiatry bądź też intensywne opady. 

Kostka granitowa, aby jednak mogła zachwycać swoim niepowtarzalnym wyglądem, wymaga od nas specjalnej pielęgnacji oraz czyszczenia. 

Dbanie o kostkę granitową 

Kostka granitowa (Śląsk) to naturalny kamień, bardzo odporny na wilgoć czy promieniowanie UV. Właśnie dlatego dobrym sposobem czyszczenia jest użycie specjalnej myjki ciśnieniowej, która usunie wszelkie zanieczyszczenia. W razie potrzeby można także zakupić specjalny środek do pielęgnacji granitu. 

Podczas dbania o kostkę granitową, bardzo ważna jest regularność. Ścieżki czy podjazdy warto regularnie zamiatać, szczególnie jesienią, kiedy szybko pokrywają się grubą warstwą kolorowych liści. Zimą warto pamiętać o regularnych odśnieżaniu. Nie należy jednak robić tego ostrymi narzędziami. 

Kostka granitowa Śląskie – czego nie robić? 

Kostka granitowa (Śląskie) – jak już zostało wspomniane – to naturalny kamień, dlatego warto o niego odpowiednio zadbać. Nie należy między innymi skuwać z niej lodu ostrymi szpikulcami, posypywać solą, która może przyspieszać procesy starzenia, albo usuwać tłustych plam za pomocą wody. 

Podsumowanie 

Kostka granitowa cieszy się coraz większą popularnością na Śląsku, między innymi w takich miastach jak Tychy czy Mikołów. To bardzo trwały i zarazem estetyczny kamień naturalny, który odmieni nawet niewielki ogródek działkowy. Specjalną ofertę na kostkę granitową dla Śląska można znaleźć na stronie firmy Maestral. Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://maestral.pl/kostka-granitowa/.