Menu

Kompleksowe wyposażenie sklepu spożywczego

23 kwietnia 2021 - Wyposażenie wnętrz
Kompleksowe wyposażenie sklepu spożywczego

Prowadzenie biznesu związanego z dystrybucją artykułów spożywczych musi być przemyślane pod każdy kątem – jakości oferowanych produktów, cen, konkurencji, lokalizacji a także wyposażenia sklepowego. Stworzenie przestrzeni przyjaznej klientowi z pewnością przyczyni się do zwiększenia Twoich szans na sukces pomimo sporej konkurencji.

Funkcjonalność i wygoda w parze z estetyką

Na komfort zakupów olbrzymi wpływ ma przejrzystość, z którą prezentowany jest asortyment, niewielu jest fanów spędzania wolnego popołudnia na przeszukiwaniu podstawowych artykułów żywnościowych w związku z czym upewnij się, że Twój pomysł uwzględnia podział na konkretne przestrzenie, w których klient będzie mógł nabyć pieczywo, nabiał, artykuły suche (takie jak ryż, makaron, mąka) a także, analogicznie, przysmaki, słodycze, karmę i akcesoria dla pupila jeżeli planujesz zawrzeć je w swojej ofercie. Kiedy wiesz już w jaki sposób podzielić chcesz sprzedawane przez siebie produkty należy zastanowić się jakie są ich potrzeby w zakresie przechowywania i jak je wyeksponować. Nie musisz przy tym rezygnować z estetycznych mebli sklepowych – te są nawet wskazane, ponieważ nadadzą Twojemu lokalowi atmosfery, którą trudno będzie znaleźć w supermarketach. 

Jakie meble sklepowe wybrać?

Meble sklepowe mają jedną, zachwycającą i ujmującą serce zaletę – możesz je modyfikować zgodnie ze swoimi potrzebami ponadto producenci prześcigają się w tworzeniu właściwych, dla odpowiednich grup produktów, regałów, spośród których możesz wybrać: piekarnicze, warzywne, alkoholowe a także uniwersalne regały przyścienne i wolnostojące gondole. Na potrzeby artykułów, których świeżość jest uzależniona od przebywania w niskich temperaturach, możesz wyposażyć się w specjalne przeszklone szafy chłodnicze, dzięki którym Twoje produkty będą miały zapewnione właściwe warunki termiczne a Ty w żaden sposób nie stracisz na estetyce oraz ekspozycji. 

W jaki sposób wykorzystać potencjał mebli sklepowych?

Regały specjalistyczne charakteryzują się określonymi, dla właściwych  produktów, parametrami – dobrze jest to wykorzystać, żeby nagle, w trakcie działania sklepu, nie uświadomić sobie, że warzywa znajdujące się na dnie kosza ekspozycyjnego zaczynają gnić z powodu braku właściwych warunków przechowywania. Spróbuj jak najskuteczniej zabezpieczyć towar przed upadkiem – nie tylko dlatego, że jest to Twoim obowiązkiem ale również w celu zminimalizowania strat związanych z popękanymi opakowaniami i rozlanymi lub rozsypanymi na podłodze artykułami. Pomogą Ci w tym barierki, które wielu producentów mebli sklepowych oferuje wraz ze swoimi produktami. Po uzgodnieniu najważniejszych kwestii związanych z funkcjonalnością wyposażenia Twojego sklepu zastanów się nad estetyką – jaka przemawia do Ciebie i Twoich klientów kolorystyka, czy zależy Ci na eleganckim i luksusowym wnętrzu pasującym do trybu życia mieszkańców wielkich metropolii, czy może jednak cenisz sobie swojski klimat sklepików osiedlowych?


W razie jakichkolwiek wątpliwości lub pytań swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z Tobą specjaliści TARPOM S.A., którzy od lat zajmują się organizacją i dostarczaniem do przestrzeni sklepowych niezbędnych urządzeń i mebli.