Menu

Jak wyczyścić kostkę brukową? Ten środek jest niezawodny!

8 maja 2019 - Otoczenie domu
Jak wyczyścić kostkę brukową? Ten środek jest niezawodny!

Kostka brukowa to bardzo popularny rodzaj nawierzchni wykorzystywany na wszelkiego rodzaju podjazdach czy ścieżkach przed naszymi domami. Jest tak ze względu na jej wytrzymałość i solidność. Nie zmienia to faktu, że kostka brukowa podobnie jak wszystkie elementy nawierzchni może ulegać zabrudzeniu przez co nie prezentuje się już tak estetycznie. Istnieje jednak pewien środek do czyszczenia kostki brukowej, który przywraca ją do poprzedniego stanu w mgnieniu oka.

Jak zadbać o estetyczny taras czy podjazd?

Nawierzchnia przed domem to miejsce w istocie reprezentatywne. Nie łatwo jest jednak zadbać jej estetykę. Wydawać by się mogło, że kostka brukowa może być trudna jeżeli chodzi o zachowanie czystości. W rezultacie jest zupełnie na odwrót. Warto wiedzieć w jaki sposób możemy usuwać plamy czy innego rodzaju zanieczyszczenia. Przykładowo, plamy z oleju silnikowego i tłuszczu należy usuwać od razu! Z czasem te zabrudzenia będzie znacznie trudniej usunąć. Przede wszystkim należy posypać kostkę piaskiem, który powinien wchłonąć olej. Z kolei, pozostałe plamy możemy wyczyścić odpowiednim środkiem do czyszczenia kostki brukowej. Następnie należy przepłukać powierzchnię gorącą wodą.

Mycie wodą pod wysokim ciśnieniem

Nie zawsze jednak należy stosować preparaty chemiczne. Kostka brukowa czy innego rodzaju kamienie wykorzystywane jako elementy powierzchni tarasu czy podjazdu można również usuwać za pomocą wody! Tak, wystarczy tylko wodą pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Ten sposób czyszczenia możemy wykorzystywać przy usuwaniu nagromadzonego piasku, błota i kurzu.

Środek do czyszczenia kostki brukowej

Odpowiednie środki można znaleźć w sklepie internetowym, który specjalizuje się w chemii kamieniarskiej. Usuwanie zabrudzeń nie będzie już stanowić większego problemu. Środek do czyszczenia kostki brukowej to niezawodny preparat, który gwarantuje wysoką skuteczność w działaniu. Likwiduje silne zabrudzenia powstałe na skutek pogody i czynników zewnętrznych takich jak silne plamy z olejów samochodowych i tłuszczy.