Menu

Jak przygotować się do jazdy wyczynowej?

2 sierpnia 2022 - Inne
Jak przygotować się do jazdy wyczynowej?

Motorsport bez wątpienia jest jednym z bardziej ekstremalnych i wyczynowych sportów. Duża dawka adrenaliny i jeszcze większe umiejętności sprawiają, że zainteresowanie jazdą wyczynową nie maleje – a wręcz przeciwnie! Aby jednak rozpocząć swoją przygodę z motorsportem należy się odpowiednio przygotować, zarówno pod kątem wyposażenia, jak i umiejętności jazdy. Czego więc nie może zabraknąć? Podpowiadamy w naszym artykule – małe podpowiedzi z pewnością pomogą!

Przygotowanie czyli wysokiej jakości akcesoria

Tym, czego na pewno nie może zabraknąć osobie chcącej zająć się motorsportem jest odpowiednie wyposażenie. Przede wszystkim należy skompletować cały strój do jazdy. Na początek wystarczy strój kartingowy bez homologacji. Nie można zapomnieć również o bieliźnie sportowej, odpowiednim obuwiu, ochraniaczach na kolana, rękawicach i – co najważniejsze – o kasku. Z czasem, jeśli zastanawiasz się nad jazdą w rajdach konieczne będzie wymienienie stroju na ten z homologacją, która jest wymagana w wielu wyścigach. Aby uniknąć nieprzyjemności warto więc zaznajomić się dokładnie z regulaminem każdego z interesujących nas wyścigów. O tym, o czym należy pamiętać to zakup odpowiedniego pod względem rozmiaru kombinezonu. Musi on być wygodny nie tylko podczas stania, ale również w pozycji siedzącej – w końcu to w niej kierowca spędza najwięcej czasu. 

Przygotowanie pod kątem umiejętności – podstawa i bezpieczeństwo!

Nawet najlepszy strój nie pomoże, jeśli nie mamy umiejętności. Swoją przygodę, jaką jest motorsport należy zacząć pod okiem doświadczonych trenerów i specjalistów. Treningi i wyjeżdżone godziny zaowocują na przyszłość świetnymi wynikami, a umiejętności pozwolą uniknąć niemiłych i niebezpiecznych sytuacji na torze podczas prawdziwego wyścigu. 

Wpis powstał we współpracy ze sklepem internetowym dla motorsportu https://motorsport.2brally.pl/