Menu

Inteligentne oświetlenie – jakie zalety posiada?

16 maja 2022 - Aranżacje wnętrz
Inteligentne oświetlenie – jakie zalety posiada?

Inteligentne oświetlenie staje się coraz popularniejsze. Te rozwiązania doceniają zarówno właściciele biur, jak i właściciele domów oraz mieszkań. Smart żarówki, listwy led, lampy i wiele więcej rozwiązań tworzyć mogą kompletne systemy oświetlenia obejmujące całą nieruchomość oraz jej obejście.

Inteligentne oświetlenie posiada wiele zalet zarówno w obszarze oszczędności energii elektrycznej, jak i wysokiej wygody.

Zalety inteligentnego oświetlenia

Inteligentne żarówki mogą kosztować więcej niż zwykłe kompaktowe żarówki LED, ale oferują one wiele korzyści, które w dłuższej perspektywie mogą zrównoważyć początkowe koszty. Najlepsze opcje inteligentnego oświetlenia oszczędzają energię, działają znacznie dłużej niż tradycyjne żarówki i oferują opcje dostosowywania światła do aktualnych potrzeb domowników.

Niższe zużycie energii elektrycznej

Niższe zużycie energii. Inteligentne oświetlenie wykorzystuje światło LED, które w zestawieniu z tradycyjnymi żarówkami, dostępnymi niegdyś w sklepach, jednak na mocy prawa unii Europejskiej zostały wycofane, mogą zmniejszyć ilość energii elektrycznej potrzebnej do oświetlenia pomieszczenia.

Żarówki LED występują w klasach energetycznych A, A+ oraz A++, dla porównania wycofane żarówki mieściły się w klasach C,D,E i F (w zależności od posiadanej mocy).

Żarówka LED zużywa od 70 do 90 procent mniej energii niż żarówka tradycyjna.

Dłuższa żywotność

Przeciętna żarówka ma żywotność od 750 do 2000 godzin. W przeciwieństwie do tego, inteligentne światła LED mogą działać nieprzerwanie przez 35 000 do 50 000 godzin, dzięki czemu światła działają dłużej.

Większe bezpieczeństwo

Wiele z najlepszych opcji inteligentnego oświetlenia obejmuje funkcje wykrywania ruchu, dzięki czemu żarówki włączają się lub wyłączają w zależności od tego, czy ktoś jest w pokoju. Tę funkcję można zaprogramować tak, aby wysyłała alerty do urządzeń mobilnych w przypadku wykrycia nieoczekiwanego ruchu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Elastyczne oświetlenie dopasowane do aktualnych potrzeb

Niezależnie od tego, czy Twoja nieruchomość to firma, czy prywatna rezydencja, prawdopodobnie używasz niektórych świateł o określonych godzinach. Inteligentne żarówki można zaprogramować tak, aby włączały się po powrocie z pracy do domu, ściemniały się pod koniec nocy lub wyłączały o określonych porach.

Zabawne ustawienia i zastosowania

Inteligentne światła są równie zabawne, co funkcjonalne. Wiele z nich można ustawić tak, aby zmieniały kolor lub nastrój w pomieszczeniu, od jasnych i efektywnych po relaksujące i romantyczne.

Więcej informacji na temat smart oświetlenia znajdziesz na stronie:

https://www.fonex.pl/kategorie/inteligentne-lampki-485.html