Menu

Gdzie zamówić kuchnię na wymiar?

4 stycznia 2018 - Kuchnia, Wyposażenie wnętrz

Planowanie wyposażenie nowego mieszkania jest z jednej strony ekscytująca przygodą, z drugiej zaś może solidnie wyczerpać. Ogrom pomysłów, rzeczy do sprawdzenia, zobaczenia wymaga dużej ilości czasu i pokładów energii. Na pewno jednym z kluczowych pytań jakie się pojawi przed inwestycją w nowa kuchnię jest to w jaki sposób i gdzie zamówić nową kuchnie na wymiar.

Kilka propozycji na start

Usługi projektowania kuchni na wymiar są łatwo dostępne i w każdym większym i średnim mieście znajdziemy firmę, która się w tym specjalizuje. W ramach obsługi przed wykonaniem kuchni nastąpi przygotowanie projektu, który zwykle jest szczegółowo omawiany z klientem. W takim miejscu otrzymamy zwykle kompleksowa obsługę, pełne wsparcie projektowe, nieszablonowe podejście do projektu, w pełni indywidualną zabudowę, która będzie idealnie dopasowana do przestrzeni w kuchni. Zobacz przykładowe realizacje na stronie Vena.

klasyczna kuchnia z wyspą

Klasyczna kuchnia na wymiar z wyspą.

Kolejnym miejscem są sklepy meblowe i z wyposażeniem wnętrz typu Ikea, Castorama, Leroy Merlin, Black Red White i inne tego typu. W salonach prowadzone są usługi projektowania wnętrz konkretnego pomieszczenia, np. kuchni. Co ciekawe, usługi te świadczone są bezpłatnie w ramach obsługi przy zakupie wyposażenie w tychże sklepach. Niestety rozwiązanie to nie zadowoli wszystkich, bowiem projektanci wnętrz wykorzystują jedynie wyposażenie dostępne w sklepie. Wyposażenie takie może budzić wątpliwości dwojakiego rodzaju. Po pierwsze możemy nie uzyskać mebli tak wysokiej jakości na jakiej nam zależy i będziemy musieli polegać na meblach dostępnych na stanie magazynowym, co rodzi pewne ograniczenia. Po drugie dobór gotowych zestawów mebli nie będzie idealnie dostosowany do naszej kuchni, a na pewno nie znajdziemy propozycji na specyficzne miejsca jak np. poddasze, i inne niestandardowe rozwiązania. Zatem nie będzie to dosłownie usługa projektowania kuchni na wymiar, a jedynie projektowania kuchni.

projekt kuchni na wymiar

Co ma wpływ na cenę inwestycji?

W wielu poradnikach, jakie możemy znaleźć w internecie cenę kuchni podaje się na każdy metr zabudowy. Życie nie jest jednak na tyle proste, by takim przelicznikiem się sugerować. Na cenę ma wpływ rodzaj zabudowy (szafki dolne, szafki wiszące), ich rozmiar, niestandardowe rozwiązania i wymiary, rodzaj wykorzystanych materiałów (płyta MDF, płyta HDF, lite drewno, szkło, kamień, konglomeraty, itp.), sposób wykończenia, rodzaj zawiasów i mechanizmów i inne. Jak widać podanie uśrednionych cen za metr daje jedynie blade pojęcie o wielkości inwestycji i nie ma się co sugerować takimi danymi. Aby jednak zapewnić sobie spokojny sen warto zwrócić uwagę na jakość zawiasów, które będą przecież w nieustannym użytku, oraz sposób wykończenia płyt meblowych i frontów, gdyż solidność ich wykonania będzie bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zużycie mebli. Im lepsze wykończenie płyt meblowych, tym dłużej kuchnia będzie estetyczna i nieuszkodzona.

Zajrzyj jeszcze tutaj: https://kuchnieportal.pl/artykul/kuchnie-na-wymiar-co-nalezy-wiedziec/.

Sklep z meblami kuchennymi

meble do kuchni można kupić także w wielu sklepach internetowych. na szczególna uwagę zasługują jednak te, które posiadają oryginalną ofertę, producentów, którzy tworzą meble nie tylko dobrej jakości, ale także z ciekawym designem, który wyróżni sie od szerokiej oferty tradycyjnych mebli kuchennych. Mocno polecamy sklep All4House, który posiada także unikatowe meble do kuchni. Być może i Tobie spodoba się oferta, którą zaadoptujesz u siebie w domu? 🙂