Menu

Elementy flagi reklamowej

1 kwietnia 2019 - Instalacje
Elementy flagi reklamowej

Flaga reklamowa jest dość prostym przedmiotem reklamowym, który zyskał ostatnio na popularności. Flaga stosowane jest przez małe firmy działające lokalnie, jak i przez duże podmioty gospodarcze. Dzisiaj zostaną omówione części flagi reklamowej oraz ich funkcje.

Podstawa flagi reklamowej

Podstawą każdej flagi… jest jej podstawa, czyli element odpowiedzialny za odpowiedniej jej usadowienie czy przymocowanie w podłożu. Istnieje kilka różnego rodzaju podstaw do flagi reklamowej. Dla mniejszych flag mobilnych, które są często przenoszone i chowane, stosuje się podstawę będącą obciążeniem dla flagi, dlatego nie będzie posiadać żadnych elementów mocujących do podłoża. Napełniane są wodą lub piaskiem, lub same w sobie są odpowiednio ciężkie, aby utrzymać w pionie niedużą flagę. Inne podstawy mogą to być płytki z śrubami, dzięki którym mocowane są na stałe do podłoża. Istnieją także specjalne kotwy, które można wbić, lub wkręcić w podłoże nieutwardzone jak ziemia, trawa.

Maszt flagi reklamowej

Każda flaga, jeśli ma być widoczna i ma powiewać na wietrze, musi mieć swój maszt. Masz to nic innego jak kręgosłup podtrzymujący flagę. Maszty mogą być regulowane, dzięki czemu można dostosować wysokość flagi do potrzeb. Maszt powinien być kształtem dostosowany do kształtu flagi. Zwykle wykonuje się go ze stali czy aluminium i tworzyw sztucznych. Maszt musi być kompatybilny z podstawą.

Flaga reklamowa

Flaga reklamowa to to, co stanowi o sile jej przekazu, czyli materiał, na który naniesiona jest odpowiednia grafika. Może posiadać różne kształty i różną długość. Musi być dostosowana do masztu, na którym będzie rozwinięta. Flagi przybierają różne kształty jak np. prostokąt w orientacji pionowej, kształt łezki z wyoblonymi krawędziami, i inne przypominające nieco żagle na jachcie. czy desce windsurfingowej.

Niektóre flagi posiadają także dodatkowe akcesoria jak mechanizm z linkami, który pomaga w założeniu flagi na bardzo wysokie maszty. Stosuje się go w przypadku chęci zmiany uszkodzonych lub nieaktualnych flag na nowe.