Menu

Duże parasole ogrodowe – jaki kształt i rozmiar będą najlepsze?

19 lipca 2021 - Otoczenie domu
Duże parasole ogrodowe – jaki kształt i rozmiar będą najlepsze?

Parasole ogrodowe to skuteczny sposób na uchronienie się przed słońcem w nadchodzące, upalne dni. To doskonałe rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się popołudniową kawą oraz lekturą na świeżym powietrzu bez obaw o spalenie słońcem skóry. Parasol ogrodowy to nie tylko skuteczna ochrona przed promieniowaniem UV i żarem lejącym się z nieba ale również niewielkimi opadami deszczu dzięki czemu, nawet w razie nagłych, przelotnych kapuśniaczków, pogoda nie stanie Wam na przeszkodzie w spożywaniu wspólnego posiłku lub rodzinnemu świętowaniu w ogrodzie lub na działce. 

Parasole ogrodowe duże – charakterystyka

Parasole ogrodowe duże powinny być wykonane z wytrzymałych i odpornych na wiele czynników materiałów tak, żeby mimo narażenia na niekorzystne warunki atmosferyczne nie traciły tak koloru, swoich właściwości a przy tym nie ulegały zniszczeniom oraz usterkom mechanicznym. Parasole ogrodowe najczęściej umieszcza się na pionowej, aluminiowej rurze, na której znajduje się mechanizm odpowiedzialny za ich składanie i rozkładanie. W ofercie różnych producentów znajdują się parasole ogrodowe duże z wysięgnikiem lub bez niego – wysięgnik to specjalny układ służący umieszczeniu parasola nad stołem lub innym obiektem w taki sposób, by jednocześnie jego noga umieszczona była obok, lub nawet w pewnym oddaleniu od blatu stołu. Naturalnie o funkcjonalności parasola w dużym stopniu decyduje również rozpiętość jego ramion.

Duże parasole ogrodowe 4m – czasza

Rozpiętość ramion parasola to wartość, która ma bezpośrednie przełożenie na to, jaką powierzchnię ma jego czasza a przy tym determinuje jak duży obszar ta będzie rzucać cień. Czasze dużych parasoli ogrodowych wyróżniają najrozmaitsze kształty, które mają zapewnić jak najlepsze doznania estetyczne. Zaletą tych ośmiokątnych, kwadratowych lub prostokątnych parasoli ogrodowych jest to, że przylegają do ściany budynku w związku z czym mogą pełnić również funkcję zadaszenia. Duże parasole ogrodowe to gwarancja ergonomii, dużej funkcjonalności i komfortowego użytkowania.

Duże parasole ogrodowe – wybór podstawy

O stabilności dużego parasola ogrodowego decyduje przede wszystkim podstawa – jest ona najczęściej plastikowym naczyniem, które dociążane jest poprzez uzupełnienie go właściwą ilością wody. Alternatywą dla tego rozwiązania są kamienne podstawy, które skutecznie utrzymują duże parasole ogrodowe w bezruchu jednak są bardzo trudne do przeniesienia w związku z ich niemałą masą własną. Mając to na uwadze wybór parasola o plastikowej podstawie wydaje się być zdecydowanie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem.

Bel Giardno, importer najwyższej jakości mebli ogrodowych, zaprasza do zapoznania się z szeroką ofertą parasoli ogrodowych na stronie https://www.belgiardino.pl/31-parasole.