Menu

Drzwi harmonijkowe na wymiar-czy warto?

30 października 2020 - Aranżacje wnętrz
Drzwi harmonijkowe na wymiar-czy warto?

Drzwi harmonijkowe na wymiar to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie mają zbyt dużej powierzchni do zagospodarowania oraz dla osób, których budżet nie jest zbyt wysoki. Świetnie sprawdzają się również jako drzwi prowadzące na taras lub do garderoby.

Drzwi harmonijkowe

Wielu osobom drzwi harmonijkowe kojarzą się z nietrwałymi, lekkimi drzwiami, które w żadnym stopniu nie spełniały wymogów, jeśli chodzi o izolacyjność akustyczną. Wykonywane były z konstrukcji papierowo-drewnianych, a ich panele były dość wąskie. Również materiał, który je łączył nie był zbyt trwały, przez co często ulegał pęknięciom i innym zniszczeniom. Obecnie drzwi tego rodzaju są znacznie solidniejsze, ponieważ wykonywane są ze znacznie trwalszych materiałów, w tym z drewna. Drzwi harmonijkowe na wymiar są wręcz idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną większej prywatności w swoim domu, lecz metraż nie pozwala na zamontowanie klasycznych drzwi, które otwarte zabierają sporą część przestrzeni. Wykonane na specjalne życzenie klienta nie budzą obaw, że drzwi nie zmieszczą się lub będą zbyt krótkie. To wręcz idealne rozwiązanie dla każdego, kto zmaga się z problemem niewymiarowych framug.

Zalety drzwi harmonijkowych

Pierwszą zaletą, która przychodzi do głowy, gdy myślimy o drzwiach harmonijkowych, to ich funkcjonalność. Można zamontować je niemalże w każdym pomieszczeniu — sypialni, garderobie, kuchni, gabinecie, a nawet mogą służyć jako drzwi prowadzące na taras. Sprawdzają się nie tylko w wąskich pomieszczeniach, ale i tych, w których chcemy zasłonić nieco więcej. Modele dwuskrzydłowe mogą mieć nawet kilka metrów szerokości. Kolejnym ogromnym plusem przemawiającym za wyborem drzwi harmonijkowych jest ich cena. Są one znacznie tańsze niż tradycyjne drzwi. Drzwi harmonijkowe na wymiar mogą być nieco droższe niż te o klasycznych wymiarach, lecz w dalszym ciągu nie będzie to ogromna kwota. Jeśli chcemy sami podjąć się montażu drzwi, to bez obaw będziemy w stanie zrobić to sami.