Menu

Drewno – niezastąpiony surowiec stylu skandynawskiego

7 października 2020 - Aranżacje wnętrz
Drewno – niezastąpiony surowiec stylu skandynawskiego

Styl skandynawski to wciąż jeden z najbardziej popularnych stylów do aranżacji mieszkań. Nic w tym dziwnego – styl skandynawski jest niezwykle elegancki, a jednocześnie przytulny, a dominacja naturalnych surowców sprawia, że wnętrze wygląda naprawdę stylowo. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów skandynawskiego stylu jest drewno

Drewno – nie tylko na podłodze!

Przede wszystkim jednym z najważniejszych surowców stylu skandynawskiego jest drewno. Praktycznie zastosowana w każdej możliwej wersji: na podłodze, ścianie, a także w meblach i dodatkach. Najpiękniej wygląda drewno w wersji naturalnej – pokryte jedynie bezbarwnym lakierem zabezpieczającym, gdy widać słoje drewna. Drewniane panele na podłodze są czymś absolutnie klasycznym, warto jednak pomyśleć o drewnie również na…ścianie! Ścienne panele dekoracyjne drewniane to absolutnie fantastyczny dodatek, który w kilka chwil odmieni wygląd każdego wnętrza. W sklepach dostępnych jest wiele ciekawych paneli drewnianych o różnych kształtach. Ponadto prawdziwym hitem ostatnich miesięcy są tak zwane żywe obrazy, czyli kompozycje z mchu dekoracyjnego, które znajdują się w drewnianej ramie.

Drewniana osłona okienna, czyli żaluzje drewniane

Aranżując mieszkanie z wykorzystaniem drewna, nie można zapominać również o oknach. Niezwykle ciekawie prezentują się drewniane żaluzje, które świetnie wyglądają samodzielnie ale również w zestawieniu z ciężkimi zasłonami. Najpiękniej prezentują się żaluzje drewniane w kolorze czekoladowego brązu oraz te przemalowane na biały kolor (dostępne na przykład tutaj). Gdzie najlepiej stosować żaluzje drewniane? Jako iż nie wymagają zbytniej pielęgnacji, świetnie sprawdzą się w kuchni oraz jadalni. Regularne przecieranie żaluzji wilgotną ściereczką pozwoli usunąć nagromadzony kurz i brud. Ponadto żaluzje drewniane można również z powodzeniem zastosować w salonie oraz dowolnym pomieszczeniu, w którym potrzebujemy przysłonić okno.

Drewno w akcentach i dodatkach

Oczywiście nie można zapominać o takich dodatkach, jak ramki na zdjęcia, ramy obrazów, drewniane elementy dekoracyjne, a także oczywiście meble. Możliwości wprowadzenia drewna do naszego mieszkania jest całe mnóstwo. Dzięki temu surowcowi dodamy odrobiny ciepła oraz przytulnego charakteru naszemu wnętrzu. Zwłaszcza zimą drewniane dodatki wprowadzają niepowtarzalny urok. Jako iż zimne i chłodne dni zbliżają się wielkimi kroki, już teraz zachęcamy do nabycia drewnianych dodatków i akcesoriów do domu lub mieszkania!