Menu

Dlaczego warto postawić na szafę wnękową?

9 stycznia 2020 - Pozostałe meble, Wyposażenie wnętrz
Dlaczego warto postawić na szafę wnękową?

Przestrzeń mieszkania bywa często naruszona przez postawienie wielkiej szafy wolnostojącej. Takie rozwiązanie nie jest przychylne dla funkcjonalności i przestrzeni pomieszczeń. Aktualnie coraz więcej osób zaczyna stawiać na szafy wnękowe, które montowane są we wnękach. Dlaczego wybieramy taki rodzaj szaf?

Szafa wnękowa jako oszczędność przestrzeni

Jak już wspominaliśmy szafy wolnostojące to meble, które zajmują naprawdę dużą przestrzeń. Rozmiar oczywiście jest zależny od nas. Natomiast z naszego doświadczenia wiemy, że szafa z reguły jest wybierana jak największa. Nie jest to korzystne dla przestrzeni, w której się znajduje znacznie ograniczając lokatorów mieszkania. Nie bez przyczyny zaczynamy kupować szafy wnękowe na potęgę. Szafa do zabudowy jest lżejsza pod względem wizualnym i przestrzennym. Najczęściej wybieramy miejsce na stałe, aczkolwiek możemy być pewni, że taka szafa będzie przeznaczona dla nas przez długie lata. 

Elastyczność i szeroki wybór mebli na wymiar

Meble na wymiar najczęściej kojarzą się nam na początku z meblami kuchennymi. Nie zmienia to faktu, że jak w tym przypadku, podobnie i szafy zaczynają stawać się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Jest to indywidualna koncepcja oparta na wiedzy projektantów i wykonawców. Dzięki takim usługom jesteśmy w stanie na własną rękę wybrać rodzaj drzwi, luster, ilość drążków i półek. Podobnie wygląda sytuacja w zestawieniu do kolorystyki. Jeżeli mamy do czynienia z trudnymi powierzchniami typu poddasze, wąski korytarz na przedpokoju czy niewielki pokój dla dziecka to również nie mamy się o co martwić. Szafa wnękowa jest pojemna i nie można ją dopasować do każdej powierzchni bez względu na kąt. 

Mebe Studio – meble na wymiar z Chorzowa

Firma Mebe już od lat zajmuje się profesjonalnymi usługami związanymi z projektowaniem, wykonaniem i montażem mebli na wymiar w Chorzowie i najbliższych okolicach. Fachowość, rzetelność i profesjonalizm to cechy, które opisują działanie firmy na przestrzeni ostatnich kilku lat. Na
http://mebe.com.pl/meble-na-wymiar-chorzow-mebe/ znajdziemy również dotychczasowe realizacje kuchni i szaf przeznaczonych do zabudowy. Meble na wymiar z Chorzowa możesz uzyskać za pośrednictwem kontaktu telefonicznego, a dzwoniąc już teraz otrzymasz bezpłatny pomiar pomieszczenia i dowolnej przestrzeni przeznaczonej do szafy wnękowej.