Menu

Dlaczego warto inwestować w kawalerki?

1 kwietnia 2020 - Apartamenty
Dlaczego warto inwestować w kawalerki?

Zacznijmy od tego, że kawalerka to mieszkanie, które składa się wyłącznie z jednego pokoju, kuchni i łazienki. Przestrzeń pomieszczenia z reguły nie przekracza 40 metrów kwadratowych. To małe mieszkanie, aczkolwiek bardzo praktyczne, a przede wszystkim przestronne. Dlaczego warto inwestować w tego typu lokale? 

Zysk niemal gwarantowany!

Zakup kawalerki nie będzie nas wcale dużo kosztował. Średnia cena takiego mieszkania w mieście nieprzekraczającym 250 tysięcy mieszkańców może oscylować w granicach 200 tysięcy złotych. Nie są to duże kwoty, a chętnych na tego typu wynajem nie brakuje. Szczególnie zainteresowani mogą być młodzi ludzie, najczęściej pracujący studenci, którzy potrzebują swojego lokum na czas trwania studiów. Wybór kawalerek jest na ten czas spory. Nie zmienia to faktu, że popyt jest ogromny. Młodzi szukają dla siebie miejsca, a nie stać ich po prostu na większe metraże. Kawalerka to najlepsza opcja z możliwych. Rynek nieruchomości jest aktualnie bardzo na topie, a inwestowanie swoich środków w mieszkania to jedna z pewniejszych inwestycji na jakie możemy postawić. Żeby wzbudzić zainteresowanie potencjalnych nabywców należy wykorzystać przede wszystkim internet. Na portalach społecznościowych możemy znaleźć wiele grup stworzonych dla osób poszukujących mieszkań w danych miejscowościach. Jest to idealna platforma na wypromowanie naszego lokum wśród społeczności. Warto pamiętać, że nie należy wyskakiwać ze zbyt wygórowaną ceną, ponieważ wtedy nasza oferta nie będzie miała żadnego wzięcia. Lepiej postawić na niższą, aby w ramach licytacji ją nieco podwyższyć, a być może sami zainteresowani będą w stanie więcej wyłożyć. Tak działa rynek i nie da się tego zmienić. 

Nowe mieszkanie z rynku pierwotnego

Z pewnością większym zainteresowaniem cieszą się nowe mieszkania, które dopiero co wyszły spod rąk dewelopera. Jest to gwarancja, że budynek spełnia najnowsze wymagania, a lokatorzy będą raczej młodsi, co dla studentów może mieć duże znaczenie. Przed oddaniem do wynajmu należy także przemyśleć aranżację wnętrza. Istotne jest, aby mieszkanie spełniało pewne nowoczesne wytyczne pod względem wyposażenia jak i samej aranżacji. To z pewnością wpłynie na zwiększone zainteresowanie.

Apklan – opinie z Rzeszowa

W Rzeszowie, podobnie jak i w innych miastach o średniej wielkości panuje prawdziwy szał na nowe kawalerki. Apklan zapewnia opinie o deweloperze, który od lat działa na terenie miasta. Nowe inwestycje przyciągają coraz to większą liczbę nowych mieszkańców. Apklan opinie to także platforma, dzięki której będziemy w stanie zapytać obecnych nabywców o stan mieszkań oraz lokalizację. Dowiedz się więcej na tutaj.