Menu

Czym są markizy tarasowe?

6 sierpnia 2020 - Otoczenie domu
Czym są markizy tarasowe?

Markizy są osłonami zewnętrznymi. Montuje się je nad oknami, balkonami i tarasami w celu ochrony przed czynnikami zewnętrznymi. Zapewniają cień i osłonę przed deszczem. Dzięki montażu markiz chronimy swój dom lub mieszkanie przed nadmiernym nagrzewaniem się. Markizy tarasowe wykonane są z odpornych tkanin, dzięki czemu zachowują swoje właściwości oraz estetyczny wygląd przez długi czas. Ich mocowanie jest bardzo stabilne, by były odporne na silny wiatr. Markizy mają dodatkowe funkcje – automatyczne sterowanie, oraz możliwość montażu świateł LED. 

Markizy tarasowe – dla kogo? 

Markizy tarasowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają taras, sklep, lub restaurację na świeżym powietrzu. Zapewniają ochronę w upalne lato, osłaniając nas przed nadmiernym słońcem, oraz innymi czynnikami atmosferycznymi. Są także eleganckie i mogą być stylowym dodatkiem. Najczęściej spotykane są markizy jednokolorowe, lub dwukolorowe w podłużne pasy. Wzorów i kolorów jest wiele, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli lubisz relaksować się na tarasie, ale doskwiera ci upalne lato, to skorzystaj z markiz tarasowych, by zapewnić sobie komfort. Przy wyborze markiz warto skorzystać z profesjonalnych porad i konsultacji, które oferują niektóre firmy. Pomogą nam zdecydować się na najlepsze rozwiązania dostosowane do naszych potrzeb i możliwości. 

Markizy tarasowe zapewniają cień i komfort w upalne dni

Konserwacja markiz i utrzymanie czystości 

Utrzymanie markiz w dobrym stanie nie jest skomplikowane. Wystarczy regularnie odgarniać szczotką liście i gałązki, które spadły na markizę. Podczas długich i intensywnych opadów dobrze jest zawinąć markizę, lecz delikatny deszcz jej nie zaszkodzi. W celu umycia zabrudzonej markizy, użyj ciepłej wody i niewielkiej ilości środki czyszczącego. Myj markizę okrężnymi ruchami gąbeczką, a następnie spłucz dużą ilością wody. Markiza powinna dokładnie wyschnąć przed ponownym założeniem jej, w przeciwnym wypadku występuje ryzyko pleśni. Nie musisz martwić się też o to, że twoja markiza wypłowieje przez działanie słońca. Materiał, z którego jest wykonana został stworzony specjalnie, by wytrzymała długie, upalne lata. Przy odpowiednich warunkach zachowa swój oryginalny wygląd na wiele lat.

Gdzie możesz zamówić markizy tarasowe? – markizy Katowice

Jeśli zdecydowałeś się na zakup markizy tarasowej skorzystaj z najnowszej oferty sklepów internetowych. Znajdziesz tam duży wybór wzorów, kolorów i rozmiarów markiz. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Bezpłatny pomiar i wycenę markiz otrzymasz na stronie internetowej  https://roletyzaluzjekatowice.pl/