Menu

Baterie łazienkowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem

27 kwietnia 2021 - Aranżacje wnętrz, Łazienka
Baterie łazienkowe – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Remont łazienki nie należy do najłatwiejszych. Warto zatem poprzedzić go odpowiednimi przygotowaniami. Ważną sprawą jest między innymi wybór odpowiednich sanitariatów, które sprawią, że nasza łazienka będzie nie tylko stylowa, ale również funkcjonalna. Jednym z elementów, na które powinniśmy zwrócić uwagę jest wybór baterii łazienkowej. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem? Jak wybrać najlepszą baterię łazienkową? Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi.

Bateria łazienkowa – jak wybrać odpowiednią?

Baterie łazienkowe mają wpływ nie tylko na wygląd pomieszczenia, ale także na naszą wygodę podczas wykonywania codziennych czynności. Odpowiednia bateria łazienkowa powinna być przede wszystkim dopasowana do umywalki czy wanny. Chodzi tutaj głównie o proporcję i kolorystykę. Mały kran będzie źle wyglądać, jeśli zostanie zamontowany do dużej wanny, natomiast masywna bateria nie będzie praktyczna w połączeniu z małą umywalką.

Dobrze jest też wybrać baterię łazienkową dobrej jakości. Dzięki użyciu trwałych materiałów, przez długi czas będziemy mogli cieszyć się jej estetycznym wyglądem, a dodatkowo jej utrzymanie w czystości będzie dużo łatwiejsze. Taka bateria będzie też odporniejsza na wszelkie zarysowania.

Obecnie na rynku możemy spotkać szeroki wybór baterii łazienkowych, który z pewnością dopasujemy do stylu naszego wnętrza. Klasyczne baterie z połyskiem, baterie matowe – to tylko jeden z przykładów. Jeśli zależy nam na łazience utrzymanej w klasycznym stylu, możemy oczywiście wybrać tradycyjną baterię z połyskiem. Jeżeli natomiast decydujemy się na bardziej nowoczesny, loftowy styl, to doskonała będzie czarna matowa bateria.

Rodzaje baterii

Istnieje kilka powodów, dla których zakup baterii warto zaplanować już na etapie projektowania łazienki. Przede wszystkim musimy wiedzieć, czy decydujemy się na baterię natynkową (taką, która będzie widoczna w całości) czy podtynkową. Tutaj wybór baterii będzie miał związek z konkretnymi pracami remontowymi.

Jeśli myślisz o remoncie łazienki i szukasz odpowiedniej baterii, zapoznaj się z ofertą sklepu Arbo Łazienki. Znajdziesz tam baterie łazienkowe, które dopasujesz do każdego wnętrza, a ponad to masz gwarancję najwyższej jakości i konkurencyjnej ceny: https://www.arbolazienki.pl/baterie-lazienkowe