Menu

Badania klimatyczne – wszystko co musisz wiedzieć

22 maja 2023 - Inne
Badania klimatyczne – wszystko co musisz wiedzieć

Komora do badań klimatycznych pozwala a wytworzenie, a nawet utrzymanie w czasie wybranego poziomy temperatury i wilgotności. Badania klimatyczne wykorzystywane z tą maszyną są konieczne, aby sprawdzić czy dane urządzenie lub jego elementy działają poprawnie w określonych warunkach.

Badania klimatyczne – czym są?

Nie da się ukryć, że badania klimatyczne są niezwykle ważne dla wielu branż. Najczęściej przeprowadzane są one po to, aby sprawdzić zachowania danych materiałów oraz urządzeń w charakterystycznych warunkach – pod kątem wilgotności i temperatury, w której pracują. Wystawienie próbek na niemalże ekstremalne warunki pozwala nam zweryfikować poprawność działania urządzenia i zachowania się materiałów zgodnie z założeniami producenta. Badanie klimatyczne daje możliwość zweryfikowania, czy dany obiekt badany spełni swoją funkcję należycie w określonych dla niego warunkach, czy będzie on bezpieczny oraz czy spełnia założenia projektowe.

Komora klimatyczna – badania

O tym, o czym należy pamiętać to fakt, że badania w komorze klimatycznej muszą być wykonywane przez wykwalifikowane osoby, które pracują na tego rodzaju sprzętach. Komora klimatyczna pozwala na umieszczenie w niej próbki, zwiększając lub zmniejszając temperaturę zgodnie z programem. Dodatkowym atutem jest możliwość regulacji wilgotności, co pozwala na pełną ocenę założeń co do funkcjonowania danego urządzenia bądź elementu nawet w skrajnych warunkach. Ogromnym plusem jest również możliwość wskazania potencjalnych przyczyn anomalii, które ewentualnie występują. W laboratorium firmy W2 możliwe jest przeprowadzenie tego typu badania z wykorzystaniem jednego z najlepszych dostępnych na rynku sprzętu. Ponadto wieloletnie doświadczenie pracowników daje gwarancję wykonania usługi w profesjonalny i dopasowany do klienta sposób.

Usługę, jaką są badania klimatyczne w specjalistycznej komorze znajdziesz pod adresem http://www.w2.bydgoszcz.pl/oferta/badania-klimatycznetermiczne/badania-klimatyczne-termiczne/.