Menu

Zrób to sam – dekoracje z balonów

14 marca 2018 - Umeblowanie biura
Zrób to sam – dekoracje z balonów

Balony wynaleziono w XVIII wieku i początkowo skupiano się wyłącznie na możliwościach odbywania za ich pomocą lotów nad ziemią. Odkryto też w końcu jednak ich potencjał dekoracyjny i choć dzisiaj nadal w wielu miejscach można latać balonem, to jednak na co dzień spotykamy się głównie z tymi mniejszymi balonami, używanymi jako element ozdobny. W tym artykule podajemy kilka pomysłów na różnego rodzaju dekoracje, które można wykonać z balonów. Wystarczy tylko trochę czasu i chęci!

girlanda z balonów

Girlandy i łuki

To jedne z najpopularniejszych i robiących niesamowite wrażenie ozdób wykonywanych z balonów. Do ich zrobienia trzeba trochę czasu oraz sporo materiału. Jak zrobić girlandę z balonów? Potrzebujemy przede wszystkim dużą ilość balonów lateksowych 12-calowych oraz wstążkę lub coś innego do wiązania balonów. By oszacować ile balonów będzie nam potrzebnych, warto wiedzieć, że 1 metr girlandy to 24 balony – ułożone w 6 szeregach po 4 sztuki. Przeważnie łuki balonowe mają około 7-8 metrów, więc jak łatwo można obliczyć, potrzebować będziemy około 200 balonów (lubią pękać, więc warto mieć zapas). Na początek balony trzeba nadmuchać.

Kiedy po raz pierwszy będziemy robić girlandę, z pewnością będzie ona daleka od ideału, ale praktyka czyni mistrza, dlatego nie warto się zniechęcać.

balony na helBalony z konfetti

To o wiele mniej czasochłonna, a równie efektowna dekoracja z balonów. O ile do girlandy balony napełniamy powietrzem, o tyle tutaj potrzebne nam będą balony na hel. Przed napompowaniem wystarczy wsypać do nich konfetti. Nie musimy się obawiać, że przez to nie będą chciały wznosić się w powietrze, gdyż konfetti jest lekkie (nie możemy jednak przesadzić z jego ilością). Balony na wstążce przywiązujemy do obciążenia, które nie pozwoli im odlecieć w powietrze, a kiedy je przebijemy, wysypie się z nich efektowny deszcz konfetti.

To tylko niektóre z pomysłów na to, jak można w ciekawy sposób wykorzystać balony. Możliwości jest jednak wiele, dlatego warto sprawdzić inne bądź samemu wymyślić coś ciekawego.