Menu

Zegar jako dekoracja wnętrza

15 marca 2016 - Umeblowanie biura
Zegar jako dekoracja wnętrza

Dziś wystarczy spojrzeć na wyświetlacz swojego smartfona, żeby wiedzieć, która jest godzina. Nie oznacza to jednak, że nikt nie ma u siebie w domu tradycyjnego odmierzacza czasu. Zegary w domu nie są już tak potrzebne jak kiedyś, ale wciąż mogą służyć nam za dekoracje wnętrza.


Zegary w domu, to idealny sposób na to, aby dodać swojemu wnętrzu elegancji i dostojności. Można umieścić go w każdym pokoju, ale z pewnością najlepiej będzie się prezentował w salonie, gdzie spotykamy się z gośćmi i gdzie tętni życie. Największą furorę zrobią zegary stojące. Idealnie nadadzą się jako dekoracje wnętrza w stylu angielskim albo klasycznym. Duże zegary stojące z pewnością będą godnie reprezentowały twój salon, ale jeśli nie masz miejsca na tak duży zegar możesz kupić mniejszy. Małe zegary stojące, które postawisz na kominku lub komodzie, z taką samą godnością będą reprezentować twój salon i zawstydzą pozostałe dekoracje wnętrza.

Zegary do wnętrza w domu

Mimo postępu techniki zegary w domu wciąż mogą znaleźć swoje zastosowanie jak dekoracje wnętrza, a dystynktywny styl podkreśli elegancję twojego domowego wnętrza. Często stosowanymi są klasyczne w wyglądzie zegary analogowe, oparte o mechanizm krokowy sterowany przez układ elektroniczny i silnik krokowy. Innym typem są zegary całkowicie elektroniczne, których konstrukcja w dużej mierze opiera się na wyświetlaczu ciekłokrystalicznym i podświetleniu. Zdecydowanie mniej inwazyjnym i mniej rzucającym się w oczy, a więc lepiej komponującym się w aranżacje wnętrza są zegary ścienne z klasyczną tarczą.

Zobacz też: Prace w ogrodzie? Dobierz profesjonalną firmą ogrodniczą.