Menu

Wygoda, ekologia, oszczędność – nowoczesne systemy w domu

18 lutego 2019 - Instalacje
Wygoda, ekologia, oszczędność – nowoczesne systemy w domu

Nowoczesne budownictwo wprowadza szereg udogodnień dla właścicieli mieszkań, czyniąc je energooszczędnymi, wygodnymi, zdrowymi, ekologicznymi. Inwestycje w nowoczesne instalacje w domu, pozwalają nie tylko zaoszczędzić pieniądze na eksploatacji budynku, ale także uczynić je zdrowszym dla domowników, bardziej wygodnym. Artykuł przedstawi kilka możliwości, na jakie decydują się inwestorzy w celu osiągnięcia tych celów. 

dom energooszczędny

Klimatyzacja

Klimatyzacja jest systemem schładzania powietrza w gorącym okresie roku. Jednak sam fakt ochłodzenia powietrza latem nie jest jedynym powodem, dla którego warto inwestować w domowy system klimatyzacji. Ważna jest tutaj także filtracja powietrza i zachowanie jego czystości. Przekłada się to bowiem na zdrowie i samopoczucie. Klimatyzatory mogą stanowić także element dogrzewania domu zimą, kiedy chcemy szybciej uzyskać satysfakcjonującą nas temperaturę.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Wentylacja mechaniczna to system kanałów wentylacyjnych, czerpni, wyrzutni powietrza jak i wentylator z rekuperatorem. System dostarcza do pomieszczeń świeże powietrze, a usuwa z domu zużyte, nadmiar wilgoci, oparów. Rekuperator natomiast dba o to, aby świeże powietrze zdążyło się ocieplić przed wpuszczeniem go do pomieszczeń. Jest to szczególnie istotne w zimowym okresie. Ci którzy chcieliby zaoszczędzić na energii powinni zdecydować się na wentylatory wyposażone w energooszczędne silniki. Przykładowo firmy Ebm Papst które pobierają znacznie mniej energii niż tradycyjne urządzenia wentylacyjne. Ebm papst jest bardzo znaną marką, która tworzy precyzyjne i solidne urządzenia wentylacyjne do zastosowań przydomowych. Wentylatory ebm papst dostarcza znana firma w Polsce która udostępnia swoje produkty na stronie: https://www.wentylatory-online.pl/

Odkurzacz centralny

Odkurzanie to codzienny obowiązek domowników. Zachowanie czystości jest bardzo ważne. Niestety posługiwanie się tradycyjnym odkurzaczem nie daje zadowalających efektów i powoduje rozdmuchiwanie kurzu po mieszkaniu. Centralne odkurzanie to wygodny system skutecznego odkurzania, dzięki któremu czynność ta staje się wygodna, szybka i bardzo skuteczna.

Pompa ciepła

Alternatywne źródła energii są bardzo ważne w dobie ogromnego zanieczyszczenia powietrza. Produkcja ciepła niestety wiąże się także z produkcją zanieczyszczeń. Alternatywne sposoby pozyskiwania ciepła, jak np. pompa ciepła (która pobiera energię cieplną z gruntu, wody lub powietrza) pozwala uzyskać zadowalająca ilość ciepła z otoczenia, praktycznie za darmo, w ilości nieograniczonej.

mieszkać zdrowo i energooszczędnie

Jak widać nowoczesne systemy są ukierunkowane zarówno na wygodę użytkowania, ale także na ekologię, która jest dla nas coraz ważniejsza. Dbałość o otoczenie należy do obowiązku nas wszystkich, a wiedza na temat energooszczędnych systemów w domach, może być bardzo przydatna i wpłynąć na poprawę jakości naszego życia.