Menu

Wyciskarka czy sokowirówka – co wybrać?

31 października 2017 - Umeblowanie biura
Wyciskarka czy sokowirówka – co wybrać?

Coraz więcej osób sięga po zdrowe soki warzywno-owocowe. Możemy je kupować w sklepach lub różnego rodzaju punktach gastronomicznych, ale warto pomyśleć o samodzielnym przygotowywaniu takich soków we własnym domu. Zakup urządzenia do przygotowywania soków na pewno nie jest małym wydatkiem, ale należy traktować go jako inwestycję w zdrowie swoje i swoich najbliższych.

Wyciskarka do owoców i warzyw czy sokowirówka?

Na rynku dostępne są różne urządzenia do produkcji soków. Najpopularniejsze z nich to sokowirówki i wyciskarki do warzyw i owoców. Wybierając dla siebie takie urządzenie należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Należy zastanowić się przede wszystkim jakie soki chcemy uzyskiwać – gęste czy bardziej klarowne, jak ważna jest dla nas wartość odżywcza takich soków i z jakich warzyw i owoców chcemy je robić.

Jeśli chcemy uzyskiwać klarowne, wodniste soki lepszą opcją jest wybór sokowirówki. Natomiast jeśli wolimy bardziej gęsty, esencjonalny sok, powinniśmy wybrać wyciskarkę. Soki uzyskiwane w wyciskarkach charakteryzują się wyższą wartością odżywczą niż te uzyskiwane w sokowirówkach. Spowodowane jest to faktem, że w wyciskarkach soki nie są napowietrzane i składniki odżywcze nie ulegają tak szybko utlenianiu. Plusem wyciskarek jest fakt, że można w nich przygotowywać soki praktycznie z wszystkich warzyw i owoców oraz ziół. Natomiast sokowirówki nie poradzą sobie z warzywami liściastymi, owocami jagodowymi i ziołami.

Zatem lepszym rozwiązaniem wydaje się być zakup wyciskarki niż sokowirówki. Tylko jaką wyciskarkę wybrać?

Wyciskarka dwuślimakowa

Najlepszą z dostępnych na rynku wyciskarek jest wyciskarka dwuślimakowa (sprawdź: na wyciskarki.pl). Urządzenie to charakteryzuje się dużo wyższą wydajnością niż pozostałe wyciskarki. Wykorzystując ten rodzaj wyciskarek uzyskujemy więcej soku o wyższej zawartości witamin i innych składników odżywczych. Wyciskarka dwuślimakowa jest jednym z najdroższych urządzeń do przygotowywania soków, jednak charakteryzują się one zdecydowanie największą wytrzymałością, dlatego warto w nie inwestować.