Menu

Wnętrze w stylu glamour

22 maja 2017 - Aranżacje wnętrz, Salon, Wyposażenie wnętrz
Wnętrze w stylu glamour

Aranżacje wnętrz w stylu glamour mają zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Ten wystrój dla jednych jest spełnieniem marzeń o wymarzonym wnętrzu, dla drugich zaś stylem pełnym kiczu i nadmiernego przepychu. Jedno jest pewne – jest to wnętrze wyróżniające się żywymi kolorami oraz dużą ilością zdobień i pełnych blasku elementów.

Co wyróżnia styl glamour

Ten styl projektowania wnętrz zyskuje coraz większą popularność dając jednocześnie dużą swobodę aranżacyjną. Luksus, zmysłowość, lekkość tak w skrócie można podsumować styl glamour.

Dominującymi kolorami stają się odcienie różu, fioletu łączone z szarościami. Modne są również klasyczne połączenie czerni i bieli. Złote lub srebrne naczynia, kryształowe żyrandole, krzesła w barokowym stylu to najbardziej charakterystyczne cechy dla stylu glamour. W tego typu wnętrzach spotykamy także:

kuchnia glamour

Aranżacje kuchni w stylu glamour przenoszą nas w świat luksusu i wygodnego wypoczynku. Meble mają charakterystyczne gładkie linie, często spotykane w czarnym, srebrnym i złotym kolorze. Całość jest wykończona zazwyczaj licznymi zdobieniami lub ornamentami.

W tym stylu znajdziemy najbardziej fantazyjne meble. Mowa tutaj o toaletkach czy stolikach kawowych o charakterystycznych cienkich wygiętych nóżkach. Wybór mebli do wnętrza w designie glamour nie może być przypadkowy, meble muszą być przede wszystkim efektowne i nawiązywać do wystroju pałacowego

aranazacje wnetrz wroclaw

Wyrafinowane dodatki

Wnętrze glamour musi być wzbogacone połyskującymi dodatkami. Aranżacje wnętrz mogą dopełnić srebrne, złote albo kryształowe wazony i porcelanowe bibeloty. Narzuty i poduszki  pluszowe bądź z pikowanej skóry. Jednym z głównych elementów wystroju są zdobione świeczniki i lustra oraz obrazy w srebrnej lub złotej ornamentowej oprawie. W mieszkaniu w stylu gwiazd musi być oryginalne. Dlatego też warto zadbać o niepowtarzalne, własnoręcznie robione elementy dekoracyjne w stylu glamour.

Planując aranżacje w stylu glamour pomimo wszystko ważny jest umiar: zbyt duża liczna kolorów i zdobień może przytłaczać. Nie przesadzajmy więc z dodatkami i wybierajmy tylko te niezębne. Jeśli nie mamy pewności co do tego czy dobrze chcemy zaaranżować wnętrze w stylu wnętrz, skuteczna może okazać się pomoc architekta. Biuro architektoniczne możemy znaleźć w każdym mieście bez względu na to czy są to Katowice czy Warszawa na pewno znajdziemy profesjonalne biuro architektoniczne które zna się na projektowaniu wnętrz. Dla przykładu warto zapoznać się z ofertą biura projektowego Gigaarchitekci.