Menu

Webinar czy warsztatowe szkolenie online – co będzie lepsze?

17 listopada 2020 - Inne
Webinar czy warsztatowe szkolenie online – co będzie lepsze?

Webinary i inne szkolenia online są popularne od lat. Obok szkoleń stacjonarnych zajmują sporą część rynku. W ostatnich miesiącach zwiększyły swoją popularność dzięki pandemii.

Czym jest webinar?

Webinar jest formą prezentowania wiedzy w formie wykładu. Uczestnicy słuchają prowadzącego w specjalnym wirtualnym pokoju. Wykład może być wzbogacany prezentacją, filmami. Prowadzący może też korzystać z tablicy. Webinary pomagają zdobyć i uporządkować wiedzę. Uczestnicy mogą jedynie słuchać, czasami zadawać na czacie pojedyncze pytania (ma to jednak bardzo ograniczony i mało praktyczny charakter). Webinary mają niestety sporo wad. Jeśli liczymy na zdobycie praktycznych umiejętności, powinniśmy wybrać inną formę szkolenia.

Chcę doskonalić swoje umiejętności – jakie szkolenie mam wybrać?

Dla osób które chcą rozwijać swoje praktyczne kompetencje o wiele lepszy będzie wybór szkolenia warsztatowego. Będziemy mogli na nim przećwiczyć swoje umiejętności. dostać informację zwrotną od trenera. Poznamy swoje słabe i mocne strony. Będziemy wiedzieć nad jakimi elementami musimy szczególnie mocno popracować. Ma to bardzo duże znaczenie na przykład dla menedżerów.

Szkolenia warsztatowe online

Wiele osób mylnie sądzi, że szkolenia warsztatowe mogą odbywać się jedynie w formie stacjonarnej. Jeśli firma odpowiednio przygotuje szkolenie online, będzie ono przynosiło równie dobre rezultaty co kurs w tradycyjnej formie.

Live Training – szkolenia dla menedżerów

Szkolenia warsztatowe online mogą odbywać się na przykład z wykorzystaniem formuły Live Training. Świetnie sprawdzą się podczas doskonalenia umiejętności kadry menedżerskiej. Z wykorzystaniem Live Training możemy ćwiczyć kompetencje w zakresie zarządzania zespołem, motywowania pracowników, działania w sytuacjach kryzysowych. Szkolenia online Live Training mają charakter praktyczny, który łatwo można wykorzystać w pracy zawodowej. Więcej informacji na temat szkoleń znajdziesz na stronie https://berndson.pl/szkolenia-online