Menu

Uwagi dotyczące dziecięcych kojców – jak wybrać?

17 maja 2018 - Dla dziecka
Uwagi dotyczące dziecięcych kojców – jak wybrać?

Coraz więcej rozwiązań, akcesoriów i produktów dla dzieci, jakie pojawiają się w sklepach przyprawiają rodziców o ból głowy. W każdym roku pojawia się jakieś nowe, genialne ułatwienie dla rodzica, nowy produkt z nowymi możliwościami. I co teraz wybrać, kiedy jest tak duży wybór, co dla dziecka będzie najlepsze?

Kupuj z potrzeby, a nie dlatego, że coś jest dobre

Przede wszystkie każdy zakup dla dziecka powinien być podyktowany jego i rodzica potrzebom. Nie powinno się kupować akcesoriów, tylko dlatego, że jest promocja, albo ma to koleżanka i sobie chwali, lub sprzedawca w sklepie zapewnił, że jest to konieczne i warto to mieć.

Nic z tych rzeczy, każdy rodzic powinien podchodzić do zakupów racjonalnie i wybierać dobre produkty, ale tylko te, których naprawdę potrzebuje.

kojec materiałowy

Jak to jest z kojcami dla dzieci?

W internecie znajdziemy mnóstwo informacji na temat kojców dla dzieci. Znajdziemy argumenty za tym, że są szkodliwe, ale i argumenty za tym, że kojce są dla dziecka bardzo dobrym rozwiązaniem. Nie warto się przejmować informacjami zawartymi w internecie. Kojec dla dziecka nie powinien być kupowany na podstawie wyczytanych informacji, tylko podyktowany potrzebom. Dla rodzica, który nie ma w domu wiele obowiązków i może większość swojego czasu poświęcić dziecku, prawdopodobnie nie będzie potrzebował kojca. inny rodzic, który poza opieką nad dzieckiem odpowiada także za sprzątanie mieszkania, gotowanie, czy pracę zawodową, bez kojca się nie obejdzie. Wówczas trzeba pomyśleć jaki kojce będzie najlepszy.

kojec modułowy

Kojec to tylko tymczasowe rozwiązanie

Jeżeli już decydujemy się na zakup kojca, trzeba go odpowiednio używać. To nie jest tak, że dziecko przez cały dzień siedzi niepilnowane w kojcu. Jest to tylko rozwiązanie tymczasowe, podczas gdy rodzic sprząta mieszkanie, lub gotuje obiad. Dziecko może bez przeszkód przebywać w kojcu, ale musza być spełnione dwa warunki:

Dla małych dzieci dobrym wyjściem będą kojce materiałowe, w których można umieścić także odpowiednie zabawki, karuzele przypinane do krawędzi i inne rzeczy, które dziecko uspokajają. Dzieci nieco starsze o większych wymaganiach mogą potrzebować większej przestrzeni, co mogą zapewnić kojce modułowe. Moduły kojców można dowolnie ze sobą łączyć tworząc różne kształty i wielkości przestrzeni dla dziecka.

Porównanie cech kojców materiałowych i modułowych zobaczysz tutaj.