Menu

Trawniki siane w amerykańskim stylu

6 kwietnia 2017 - Otoczenie domu
Trawniki siane w amerykańskim stylu

Domowe zacisze wiąże się nie tylko z aranżacją wewnątrz domu, ale również z wszystkim co nasz dom otacza. Bardzo wiele pracy wymaga utrzymanie otoczenia domu, jego ogrodu oraz reprezentacyjnej części – podjazdu.

Trawniki w amerykańskim stylu

W Polskich domach – również w rejonie małopolskim często dużym zainteresowaniem cieszą się przydomowe trawniki w stylu amerykańskich przedmieść. W tamtym rejonie wyjątkowo często można spotkać bardzo specyficzny sposób siania trawników. Cała branża ogrodnicza w tamtym kraju rozwija się wokół urządzania ogrodów z udziałem aranżacji, jak również dbania o ogródki niedużych domów – gdzie najważniejszym elementem jest trawnik. Amerykańskie przedmieścia słyną z pięknie przyciętych trawników otaczających domy, które sprawiają że okolica nabiera specyficznego klimatu przedmieść.

Trawniki w Krakowskich domach

zakładanie trawnika ogrodowego

Założenie trawnika jest często najlepszym rozwiązaniem dla małych ogrodów.

Wśród mieszkańców Polski również coraz większą uwagę przyciąga urządzenie ogrodów w sposób prosty i funkcjonalny – a więc podobnie jak na wzór amerykański – składa się głównie z zadbanego trawnika, który pełni funkcje rekreacyjne – na nim urządza się grilla, stawia biwakowe stoły, dziecięce zabawki, trampoliny czy baseny. Zakładanie i dbanie o trawnik wymaga jednak równie dużo pracy jak w przypadku rabatek kwiatowych. Odpowiedni dobór mieszanki kwiatowej, wykonanie prawidłowego nawodnienia, oraz regularne przycinanie staje się częścią stylu życia osób który zakładali trawniki.

Kiedy zasiać trawnik

Specyficzna roślina jaką jest trawa ogrodowa wymaga odpowiedniego przygotowania przy zakładaniu sianego trawnika – aby jego efekt był odpowiedni i długotrwały. Wcześniejsze przygotowanie gruntu, wyrównanie, podział pod siew oraz sam proces wysiewu uwzględniający gęstszy udział nasion na brzegach pozwala na otrzymanie odpowiedniego efektu w ogrodzie.