Menu

Taras – jak urządzić?

12 lutego 2018 - Aranżacje wnętrz, Otoczenie domu
Taras – jak urządzić?

Jeśli nie posiadamy własnego ogródka, ponieważ mieszkamy w bloku czy kamienicy często posiadamy taras lub też balkon. Te niewielkie przestrzenie, jeśli są dobrze zagospodarowane sprawią, że będziemy chcieli spędzać tam mnóstwo swojego wolnego czasu relaksując się czytając książkę bądź pijąc poranną kawę. Ważne, aby taras miał swój klimat.

Budowa tarasu

Jak już zostało wspomniane – tarasy czy balkony wykorzystywane są głównie w budynkach wielorodzinnych. Jednak zdarza się, że i pragniemy mieć takie miejsce w swoim domu jednorodzinnym. Możliwości jest wiele – taras zbudowany na wylewce betonowej, na klinach poziomujących z tworzywa sztucznego, ale także na konstrukcji stalowej. Śląsk oferuje wiele firm, które dobiorą rodzaj tarasu do naszych potrzeb i funduszy.

Mały taras

Miejsce to pozwala na kontakt z przyrodą, a także wypoczynek na świeżym powietrzu. Im większa przestrzeń, tym więcej możliwości, jednak nawet wąską przestrzeń można urządzić bardzo interesująco i funkcjonalnie.

Jeśli rzeczywiście nasz taras nie należy do największych, ale bardzo lubimy rośliny i chcielibyśmy się nimi otaczać, warto pomyśleć nad skrzynkami, w których umieścimy kwiaty i które będą po zewnętrznej stronie balustrady bądź też skorzystanie z podobnych wiszących rozwiązań – nie zajmą one wówczas naszego cennego miejsca.

Meble na małym tarasie czy balkonie nie powinny zajmować zbyt dużo miejsca. Lepiej postawić na malutki stoliczek i dwa krzesła, tak, aby nie zająć zupełnie całej przestrzeni.

Duży taras

Duży taras daje nam większe pole manewru. Jak już zostało wspomniane – może być wykonany na wylewce betonowej bądź z konstrukcji stalowych. Śląsk – tutaj też znajdziemy tego rodzaju budowle. Większy taras – większe możliwości.

Mamy tutaj możliwość skorzystania z mebli technorattanowych, które genialnie nadają się na taras czy do ogrodu. Przede wszystkim są to meble bardzo wytrzymałe, które są odporne na wilgoć czy promienie ultrafioletowe. Meble technorattanowe są różne – od zestawów meblowych, w których mamy narożnik i stół po leżanki. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych potrzeb i wymogów. Świetnie sprawdzą się też ogromne donice z kwiatami, a czasem możemy sobie pozwolić równiez na niewielkiego grilla.

Nie zapomnijmy o oświetleniu, które nada niesamowitego klimatu naszemu tarasowi w pogodne, letnie wieczory. Meble technorattanowe z ogromnymi poduszkami to świetne miejsce na relaks.