Menu

Pufy plecione – ozdoby spod własnych dłoni

3 marca 2017 - Umeblowanie biura
Pufy plecione – ozdoby spod własnych dłoni

Wybierając dodatki do salonu, trzeba pamiętać, aby ich dobór nie kłócił się z naszym generalnym pomysłem na dane pomieszczenie. Czasami lepiej wybrać ich mniej, stawiając na względny minimalizm, niż zagracać przestrzeń dziesiątkami sprzętów. Mimo tego, niekiedy warto pozwolić sobie na drobny wyłom w tej regule, umiejscawiając w naszym salonie jakiś element wystroju znacząco wyróżniający się na tle reszty.

Ręczne wykonanie plecionych pufów

pufy szydełkowanieŚwietnym rozwiązaniem na wpuszczenie nieco życia do pomieszczenia są dodatki stanowiące ręczną pracę. Ekstrawaganckie siedzisko, takie jak na przykład pufy plecione, potrafi przełamać nudną przestrzeń mieszkania dodając do niej nieco kolorytu i sprawiając iż dane izby zyskują na barwności. Wracająca w dzisiejszych czasach moda na ręczną robotę sprawia, że takie elementy dekoracyjne są coraz łatwiej dostępne i jednocześnie równie mocno popularne. Nic jednak nie szkodzi na przeszkodzie, by taki salon upiększyć własnymi rękami, zamiast przeczesywać dziesiątki sklepów.

Nikt nie powiedział, że nie wolno nam mebli do salonu tworzyć na własną rękę. Wspomniane wyżej pufy plecione niekoniecznie muszą pochodzić ze sklepu – wszelkie blogi dla osób lubujących się w takich działaniach aż roją się od pomysłów na to, jak własnoręcznie zrobić pleciony puf, czy poszewkę na poduszkę. Wystarczy w zasadzie odrobina umiejętności z dziedziny szydełkowania i mamy piękny element wystroju, który uczyni piękniejszym każdy salon.

Jaki materiał jest najlepszy?

pufy plecioneOtóż zdecydowanie świetnie sprawdzają się różnego koloru i rodzaju zwykłe bawełniane sznurki – świetnie jeśli mamy jakiś sprawdzony sklep, w którym zaopatrujemy się w narzędzia i przybory do szydełkowania. Drugim z problemów, jaki przed nami stanie jest prozaiczny – czym my te własnoręcznie plecione pufy wypełnimy? Otóż to również nie jest szczególny problem. Do wypełnienia takiego pufa wystarczy najzwyklejszy koc lub pled, który owiniemy koszulką w interesującym nas kolorze, aby puf dobrze wyglądał również z bliska.

Można zadawać sobie pytanie, po co poświęcać siebie i swój czas na pracę, skoro sklepy są pełne różnego rodzaju plecionych pufów, które aż się proszą by wypełnić nasz salon. Otóż dobrze od czasu do czasu wystroić salon czymś stworzonym własnoręcznie – samodzielnie stworzone pufy plecione albo poszewki nie tylko cieszą oczy, ale również dają mnóstwo satysfakcji! Nic tak bowiem nie cieszy jak efekty własnego wysiłku!