Menu

Powrót do łask, płyt winylowych

3 lipca 2017 - Salon

Od wielu lat można zauważyć znaczący wzrost sprzedaży płyt winylowych, pewnego rodzaju powrót do łask. Wielu ludzi stwierdza, że jest to coś czego nie da się porównać do niczego innego. Dla tych osób słuchanie muzyki to nie tylko hobby, to w zasadzie styl życia. I dlatego też gdy jest to możliwe, to wtedy wybierają oni płyty winylowe, sklep zaś w którym znajdą, zapisują sobie jako miejsce gdzie należy wracać, by znaleźć nowe bądź też starsze, ale wciąż ciekawe wydawnictwa.

Wyższość jednych mediów nad innymi

Dla wielbicieli mocnego brzmienia, fanów rocka i metalu, najczęściej jeśli jest to możliwe, poleca się odsłuchiwanie muzyki na płytach winylowych. W tej sytuacji nie tylko sama jakość dźwięku jest niesamowita, lecz przede wszystkim odczucia, czy tak zwana dusza muzyki jest na najwyższym możliwym, odczuwalnym poziomie. Jednak gdy jesteśmy fanami bardziej nowoczesnej muzyki, elektronicznej, pozostają nam przede wszystkim wydania cyfrowe. Oczywiście, wielkie wydawnictwa zajmują się również produkcją płyt winylowych, dla twórców, których normalnie byśmy z tym rodzajem wydawnictwa nie łączyli. Oczywiście gdy chcemy zanurzyć się nie tylko w głębię muzyki, ale również i poczuć się jak na koncercie, wtedy najlepiej wybrać sobie wydawnictwo na płytach DVD, albo blu ray. Koncerty na dvd, czy blu ray, to w zasadzie jedyne wyjście, jeśli chcemy sobie odświeżyć wspomnienia z koncertu, bądź też po raz pierwszy się w to zagłębić. Co jednak gdy jesteśmy często i długo w trasie, wtedy nie mamy najczęściej możliwości poruszać się z gramofonem, czy całym zestawem, którego najczęściej używamy do odsłuchu. Co wtedy możemy zrobić? Jest zawsze możliwość odsłuchiwania muzyki na płytach CD, w samochodzie. Nie jest to dla wielu osób ulubiony sposób na muzykę, ale bliski jedynemu jaki mają czas wykonać.

Zastanawiając się nad tym, co należy wybrać, skłaniajmy się częściej w stronę zapytania, co będzie dla nas najlepszym wyborem. Dla najlepszych doznać, wybralibyśmy płyty winylowe, ale jeśli chodzi o mobilność najlepszym wyborem będzie wybór, muzyki na płytach CD, albowiem to można odtworzyć praktycznie wszędzie.