Menu

Pomocne urządzenia dla niepełnosprawnych

23 maja 2016 - Umeblowanie biura
Pomocne urządzenia dla niepełnosprawnych

Aby ułatwić osobom niepełnosprawnym odpowiednie warunki do poruszania się w ramach starszego typu budynku konieczne jest zastosowanie odpowiedniego typu urządzeń technicznych mających za zadanie poprawienie dostępności wszystkich pomieszczeń budynku. Jest to szczególnie ważne w przypadku budynków mających za zadanie opiekę zdrowotną, lub obsługę urzędniczą. Popularność rozwiązań mechanicznych – szczególnie wind schodowych zastępujących dźwigi osobowe w budynkach, gdzie zastosowanie tego typu rozwiązań jest zbyt drogie, lub techniczne niemożliwe.

Windy dla niepełnosprawnych – produkty z dofinansowaniem

Przy opracowaniu projektu dostosowania obiektu budowlanego pod potrzeby osób niepełnosprawnych, poruszających się o kulach czy na wózkach, należy pamiętać, że obowiązujące przepisy pozwalają na uzyskanie wysokiego dofinansowania na zakup odpowiednich urządzeń likwidujących bariery architektoniczne

Różne typy rozwiązań dostosowane do warunków technicznych

Każdy budynek jest inny konstrukcyjnie i jego rozkład głównych ciągów komunikacyjnych sprawia, że trudno jest znaleźć uniwersalne rozwiązanie techniczne. Dlatego dostawcy urządzeń takich jak windy czy platformy podchodzą do każdego przypadku w indywidualny sposób. Możliwe jest zastosowanie rozwiązań takich jak:

Wybór urządzenia zależeć będzie od warunków technicznych.

Każde z wielu dostępnych urządzeń przyschodowych dla niepełnosprawnych posiada odmienne podejście do sposobu transportu osób niepełnosprawnych, oraz co równie ważne posiadają inne wymagania odnośnie miejsca koniecznego do zamontowania konstrukcji windy. Przykładowa platforma ES-750 posiada udźwig do 350kg, a zamontowanie platformy wymaga miejsca na konstrukcje – 940mm x 1360mm oraz 55mm podszybia.

Ważne jest bardzo precyzyjne zamontowanie urządzenia przez profesjonalnych dostawców urządzeń dźwigowych. Każde urządzenie przeznaczone do transportu osób posiada odpowiedni szereg zabezpieczeń jaki mają urządzenia dźwigowe. Aby sprawnie i bezawaryjnie pracowało to urządzenie, zarówno wewnętrznie jak i na zewnątrz konieczne jest prawidłowe zamocowanie urządzenia w przygotowanym podszybiu. Od wypoziomowania zależeć będzie sprawne działanie urządzenia. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie WindyDlaNiepełnosprawnych.com.pl