Menu

Podłoga olejowana. Pielęgnacja i renowacja

2 lipca 2019 - Aranżacje wnętrz
Podłoga olejowana. Pielęgnacja i renowacja

Jesteś szczęśliwym posiadaczem podłogi olejowanej, a może planujesz dopiero zakup, powinieneś zatem zaznajomić się z wiedzą na temat łatwej pielęgnacji i renowacji tego rodzaju desek. Jak powinniście dbać o podłogę olejowaną i jakie preparaty wykorzystywać do pielęgnacji i renowacji?

Podłoga olejowana. Charakterystyka

Podłoga olejowana w rzeczywistości zabezpieczona mieszaniną wosków i oleju. Substancja ta wnika głęboko w drewno dlatego chroni nie tylko wierzchnią warstwę, ale również niejako stanowi ochronę od środka. To sprawia, że drewno nie chłonie wilgoci i zanieczyszczeń.

Podłoga olejowana a podłoga lakierowana

Obydwa rodzaje podłóg są dobrym rozwiązaniem do strefy dziennej i sypialnej. W przypadku podłogi olejowanej można stwierdzić, że jest to nieco lepsze rozwiązanie od tej lakierowanej dla właścicieli czworonogów, gdyż na matowej warstwie z uwydatnioną mocno strukturą nie widać zarysowań. Decydując się na drewnianą podłogę w domu z psem lub kotem, warto wybrać wersje matowe i półpołyskowe, gdyż naszemu czworonogowi będzie łatwiej biegać po takiej powierzchni.

Pielęgnacja podłóg olejowanych

Jeżeli chodzi o pielęgnację podłóg olejowanych, wykorzystuje się do tego procesu specjalne preparaty zabezpieczające. Podłogę uprzednio należy wyczyścić z ewentualnych zabrudzeń za pomocą polerki. Następnie przystąpić do nałożenia preparatu.

W przypadku drobnych ale głębokich uszkodzeń, należy wykorzystać do renowacji woski twarde i wypełnić nimi ubytek zgodnie z instrukcją producenta.

Czy warto kupić podłogę olejowaną?

Olejowana podłoga staje się wyborem osób, które chcą wykorzystywać we wnętrzach jak najbardziej naturalne materiały. Podłoga olejowana jest nowym rozwiązaniem, które sprawdza się jednak w wielu wnętrzach, od małych mieszkań, po duże rezydencje.

Więcej na temat pielęgnacji podłóg olejowanych na stronie: https://venifloor.com/pielegnacja-i-renowacja/pielegnacja-podlog-olejowanych/